Marchewka pod lupą...

Jesień nieodłącznie wiąże się ze zbiorami i magazynowaniem zapasów na zimę. Czy to ziemniak, pietruszka, czy może seler – każde z warzyw jest bogactwem niezbędnych dla naszego organizmu witamin i minerałów. Tę prawdę od najmłodszych lat staramy się przekazać dzieciom, by wykształcić w nich prawidłowe nawyki żywieniowe na przyszłość. I tak 10 października  5-latki wzięły pod lupę zdrową i soczystą marchewkę. Najpierw dowiedziały się o wartościach odżywczych, jakie posiada to chrupiące warzywo. Kolejnym krokiem było wykonanie tematycznych czapeczek i marchewkowych ludzików, które okazały się świetnym motywem przewodnim zabaw grupowych. Nie mogło się naturalnie obyć bez degustacji. Na zakończenie dzieci własnoręcznie wykonały marchewkową surówkę, którą następnie ze smakiem schrupały. Po takim dniu każdy 5-latek zdecydowanym głosem powie, że świeża marchewka to samo zdrowie!

D. Wójcik, A. Szamuk