DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, który odbył się 22 maja tego roku, był okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności aktorsko-wokalnych oraz językowych.

Na początku imprezy mieliśmy możliwość oglądać uczniów klasy IIB, przygotowanych przez p.Elżbietę Kuczko, w zabawnej scence „Rzepka”. Uczniowie przygotowali program artystyczny po rosyjsku w ramach projektu edukacyjnego. Następnie uczniowie klasy IIIA, przygotowani przez p. Jolantę Konarską, zaprezentowali sławne postaci z historii Wielkiej Brytanii tj. William Shakespeare, Król Artur, Winston Churchill i inne. Uczniowie tak dobrali swoje stroje, że publiczność nie miała problemów z odgadnięciem o jaką postać chodzi. Potem ponownie mieliśmy sposobność oglądać uczniów klasy IIB, tym razem  zaprezentowali nam bajkę o „Czerwonym Kapturku”, która była zapewne znana publiczności i nawet ci, którzy nie rozumieli wszystkich słów, wiedzieli o czym mówią młodzi aktorzy.

O oprawę muzyczno-wokalną zadbały uczennice gimnazjum: Aleksandra Andrzejuk, Magdalena Denis, Zofia Tarasiuk, Patrycja Masiuk oraz Natalia Szołoniuk wspaniale wykonując utwory w języku angielskim i rosyjskim, zaś autorką pięknych dekoracji była p. Edyta Drobysz.

Cały program został przyjęty z ogromnym aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów nie musi być nudne i ograniczać się do sali lekcyjnej, ale może dostarczać dużo radości, być wspaniałą zabawą, a umiejętność radzenia sobie z repertuarem w obcym języku powodem do satysfakcji i motywacją do dalszej nauki.

Jolanta Konarska