XVII Dziecięcy Festiwal Piosenki

Tegoroczna edycja festiwalu ,,ruszyła” pod hasłem: ,,100 lat! Dla Niepodległej”.

Impreza rozpoczęła się wykonaniem hymnu państwowego przez czterolatka Publicznego Przedszkola Miejskiego Pawła Martyniaka.  Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali utwór ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, wprowadzając tym samym publiczność w tematykę festiwalu. Następnie 26 wykonawców przystąpiło do konkursu. Jury w składzie: Katarzyna Oleszczuk, Katarzyna Polaczuk, Łukasz Pogorzelski, ks. Zbigniew Rozmysł, Alina Tarasiuk oceniało występy młodych artystów.

W kategorii klas I-III  pierwsze miejsce za wykonanie utworu ,,Warszawskie dzieci” przyznano  Maciejowi Badalskiemu uczniowi klasy Ib , II m-ce za utwór ,,Serce w plecaku” -Małgorzacie Wasiluk uczennicy klasy Ia, 3 m-ce  za wykonanie utworu ,,Tu wszędzie …” zdobyła Natalia Mycko uczennica klasy II b.

W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce otrzymała Maja Prokopiuk za wykonanie utworu ,,Dziewczyna z granatem”, drugie miejsce przypadło Marcie Kuczyńskiej, a trzecie -Karolinie Wieczorek.

W kategorii wiekowej 14-16 lat wygrała Natalia Szołoniuk (,,Tango na glos i orkiestrę”), drugie miejsce zdobyła Klaudia Lewkowicz (,,Nierealny”),a trzecie –Julia Iwaniuk (,,Rozkwitały pąki …”).

W kategorii: ,,Najlepszy duet” zwyciężyli: Zosia Poleszczuk i Wiktor Pawluczuk –uczniowie klasy Ib (Przybyli ułani”).Nagroda za ,,Najlepszy debiut” przypadła Lenie Machnowskiej –uczennicy klasy Ia (,,Pałacyk Michla”).Wyróżnienie ,,Za szczególny wyraz artystyczny „ otrzymały Nicola Zub (klasa IIIa-,,Kocham Cie Polsko”) i Joanna Czerko (klasa VIIb- akompaniament gitarowy).

Samorząd Szkolny uhonorował nagrodami: Maję Androsiuk i Natalię Jarocką ( ,,Polska flaga”),Patrycję Kamińską ( ,,Sanitariuszka Małgorzatka”) i Oliwię Hernik (,,Powrócisz tu”).

Dyrektor ZSP nr 1 przyznał nagrodę Róży Androsiuk za wykonanie utworu ,,Walczyk Lilu”.

Nagrodę Burmistrza Miasta Terespol otrzymała Oliwia Hernik .

Atrakcją tegorocznego festiwalu był pokaz musztry w wykonaniu uczniów Liceum Akademickiego w Terespolu oraz występ zespołu śpiewaczego ,,Echo Polesia” należącego do Klubu seniora ,,Srebrny włos”.

Organizatorzy festiwalu składają gorące podziękowania licznym sponsorom oraz panu Tomaszowi Oleszczukowi, który rokrocznie bezinteresownie udziela sprzętu i odpowiada za nagłośnienie festiwalu.

SPONSORZY FESTIWALU

• BURMISTRZ MIASTA TERESPOL