Z KOBIETĄ PRZEZ WIEKI…….

 8 marca - były kwiaty, były życzenia, była okolicznościowa akademia…. bo był Dzień Kobiet! Kobiety różnią się od siebie wiekiem, wyglądem, charakterem . Każda jest wyjątkowa, szczególnie kiedy opowiada o niej mężczyzna. W czasie akademii szkolnej, o kobiecie opowiedzieli chłopcy z 7a. Poradzili sobie świetnie, ponieważ obecne były przy nich niezastąpione koleżanki z klasy, które wykazały się dużą kreatywnością  w przygotowaniu przedstawienia pt. „Z kobietą przez wieki”. W ciągu wieków zmieniła się bohaterka naszego święta. Dlatego zamiarem reżysera i aktorów (7a), było ukazanie roli kobiety w kolejnych epokach, od epoki kamiennej do czasów współczesnych. Humorystyczne treści scenariusza uzupełniono prezentacją sylwetek wybitnych kobiet w dziejach historii Polski i Świata (patriotek, polityków, naukowców, artystek, sportsmenek).

Całości dopełniła muzyka oraz wybrane na tę okazję szlagiery polskiej piosenki m.in. „Wierniejsza od marzenia”, „Szukaj mnie” w wykonaniu Corda Vox. 

Serca damskiej części publiczności ujął liryczny utwór „Jej portret” w solowym wykonaniu Pawła Miszczuka (3B gim.). Na zakończenie Pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim Paniom i dziewczętom za które, my kobiety serdeczne dziękujemy.

Całość opracowali i reżyserowali p. Ewa Bloch i p. Tomasz Jezuit.

 

EB

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
    21 - 550 Terespol
    ul. Sienkiewicza 27
  • (0 83) 375 21 72
    fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć