Czwartoklasiści wyruszyli śladami Ojca Mateusza

W dniach 6-7 czerwca uczniowie klas czwartych, pełni sił i energii do poznawania pięknych obszarów naszego kraju, wyruszyli na swoją pierwszą dwudniową wycieczkę. Tuż przed obiadem dotarli do Sandomierza, gdzie po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu, rozpoczęli zwiedzanie miasta. Podążając śladami Ojca Mateusza przeszli przez Ucho Igielne, podziwiali piękny Rynek i Ratusz sandomierski, a także Wąwóz Św. Królowej Jadwigi. Wiele emocji wzbudziła wizyta w Zbrojowni, gdzie niezwykle zabawny Rycerz opowiedział historię miasta. Ogromną atrakcją, zwłaszcza dla fanów serialu o księdzu detektywie, była wizyta w Muzeum Figur Woskowych, przedstawiających głównych bohaterów.
Uroki miasta wycieczkowicze podziwiali także płynąc statkiem po Wiśle.
Wieczór dzieci spędziły na zabawach oraz rozgrywkach sportowych w bursie szkolnej.
Drugiego dnia czwartoklasiści zwiedzili pałac w Kurozwękach, gdzie mieli także okazję obejrzeć bizony, pasące się na pastwiskach. Po pysznym obiedzie w pałacowych komnatach, dzieci wyjechały do Pacanowa, gdzie obejrzały Europejskie Centrum Bajek. W tej zaczarowanej krainie uczniowie wyruszyli w podróż po znanych bajkach i baśniach z całego świata.
Tuż przed nocą zadowoleni, ale zmęczeni czwartoklasiści wrócili do Terespola, gdzie czekali już na nich bardzo stęsknieni rodzice. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Skolimowska we współpracy z panem Grzegorzem Machnowskim, którym w opiece nad rozbrykaną gromadką pomagała pani Kamila Korneluk.