Wycieczka do Sandomierza

14 grudnia 2016 roku klasy II a, II b oraz III a pod opieką swoich wychowawczyń pani Ani Roguskiej, Basi Misiejuk, Beaty Wolczyk oraz Renaty Bednarzak wybrały się na zimową wycieczkę do Sandomierza. Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie sympatyczny rycerz opowiadał dzieciom śmieszne historyjki oraz legendy związane z miastem. Chłopcy przymierzali zbroje rycerskie, natomiast dziewczynki ubierały  suknie i przeobrażały się w  księżniczki. Niektórzy upodobali sobie sale tortur. Następnie udaliśmy się na spacer po Sandomierzu. Podczas wędrówki byliśmy świadkami kręcenia sceny do filmu „Ojciec Mateusz”. Odtwórca głównej roli Artur Żmijewski zrobił z nami pamiątkową fotkę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Bombek. W muzeum Bombki Choinkowej obejrzeliśmy tysiące ręcznie malowanych bombek. Pan przewodnik oprowadzał nas i pokazywał, jak wykonuje się i dekoruje szklane cudeńka. Niezapomniane wrażenie zapewniło dzieciom samodzielne malowanie bombek. Największym hitem było przygotowanie bombki z imieniem lub dedykacją dla bliskich. Zmęczeni wróciliśmy do Terespola, gdzie na dzieci czekali stęsknieni rodzice.