• II REGIONALNY KONKURS PIOSENKI ROSYJSKIEJ

• 30.04.2016 12:43

•

W dniu 23.04.2016 r. w Wisznicach odbył się II Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej, skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatów: bialskiego, włodawskiego, parczewskiego, radzyńskiego, lubartowskiego, łosickiego. Konkurs objęty jest patronatem Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, Starosty Powiatu Bialskiego oraz Wójta Gminy Wisznice.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice: Jagoda Szemietucha z piosenką „Mama” i Zuzia Wic z piosenką „Kołybielnaja”. Mimo pięknego wykonania, nie zajęły czołowego miejsca. Dziewczynom dziękujemy za wytrwałą (ale przyjemną!) pracę i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Miło nam również poinformować, że Zuzia, Jagoda i Agata Omelaniuk zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. W wyniku kwalifikacji wstępnych na podstawie nadesłanych materiałów nagrań Jury zakwalifikowało do udziału w VI OFPR w Łodzi 60 solistów, 14 duetów, 10 zespołów. Reprezentujemy szkołę w kategorii: solista i zespół.

E.K.