• V Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej

• 15.06.2016 12:36

•

W tym roku, po wstępnych  przesłuchaniach udało się naszym uczennicom zakwalifikować się do finału V Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

Podczas V edycji naszą szkołę reprezentowało trio – Zuzanna Wic, Jagoda Szemietucha i Agata Omelaniuk, które wykonywały piosenkę filmową.

Dziewczyny świetnie wykonały swoją piosenkę, za co otrzymały wyróżnienie.

Cykliczne przedsięwzięcie, które ma już swoją renomę w środowisku akademickim i szkolnym Lubelszczyzny odbyło się 09.06.2016 r. w „Chatce Żaka” w Lublinie. Jest to jedna z głównych imprez promocyjnych Instytutu Filologii Słowiańskiej, a także Wydziału Humanistycznego w ramach współpracy ze szkołami w regionie. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju językowego oraz artystycznego uczniów i studentów, promowanie młodych talentów, kształtowanie wrażliwości wobec słowiańskiego dziedzictwa kulturowego, w tym popularyzacja języka rosyjskiego w naszym regionie, jako jednego z języków słowiańskich.

W konkursie uczestniczyło 56 uczniów, w tym: 22 uczestników – szkoła  ponadgimnazjalna;  34 szkoła podstawowa i gimnazjum (z 28 szkół).  Wśród tegorocznych piosenek konkursowych znalazły się utwory należące do wielu gatunków muzycznych – poezja śpiewana, ballada, pop, piosenka dziecięca i filmowa, piosenka ludowa. Konkurs uświetnił występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Gratulacje!!!!