• Turniej młodych szachistów

• 01.12.2016 20:29
      • W poniedziałkowy wieczór 28 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbyły się Mistrzostwa klubu szachowego MOK „ Debiut „ Terespol Młodzików w Szachach.
        Wystąpiło w nich 8 młodych uczniów ZSP nr 1 w Terespolu w wieku od 6 do 11 lat. Po zaciętej walce wygrał Mateusz Pastuszuk IV a, po zwycięstwie nad Kacprem Machnowskim z V b. Trzecie miejsce zajął Kuba Pastuszak z kl. III czwarty był Kuba Machnowski 0a, piąte miejsce zajął Szymon Leonienko  IVa a szóste Norbert Sobolewski IVa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary przechodnie.
        Turnieje będą odbywały się co miesiąc. Kto wygra 3 razy otrzymuje puchar na własność. Turniej zorganizował Witold Pytka z pomocą Sławomira Leszka i Marka Ferensa.

Tekst i foto: Marek Ferens