• V Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach

• 30.04.2019 20:37
      • W sobotę 27 kwietnia dwie uczennice: Martyna Szot i Natalia Szołoniuk reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu piosenki rosyjskiej w  Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach.
        Natalia  zdobyła w tym konkursie II miejsce.
        Jury oceniało umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.
        Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Główne cele konkursu to zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę oraz zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
        W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.
        Nasze dziewczyny zaprezentowały znakomicie swoje zdolności wokalne i językowe.