• „Moje pierwsze pieniądze”

• 28.06.2017 11:39
      • Od grudnia 2016r. do maja 2017r. była realizowana w naszej szkole IX edycja projektu z zakresu edukacji finansowej „Moje pierwsze pieniądze” organizowana przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej. Projekt z zakresu wczesnoszkolnej edukacji finansowej skierowany był do uczniów klas I-III. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów (aktywna nauka poprzez zabawę, zadania i ćwiczenia) w wymiarze 15 godzin lekcyjnych (1 godzina tygodniowo). Wraz z początkiem grudnia uczniowie z trzech klas naszej szkoły Ia, Ib i IIIb rozpoczęli realizację projektu. 62 najmłodszych  uczestników rynku finansowego i konsumenckiego pod okiem nauczycieli – trenerów: Zuzanny Jaroszuk, Danuty Daniluk, Edyty Krzemińskiej przez kilka miesięcy zdobywało wiedzę i umiejętności m.in.
        z zakresu genezy pieniądza, wymiany barterowej, współczesnych form pieniądza, oszczędzania, różnicy między potrzebą i zachcianką, znaczenia wyborów konsumenckich. Mimo, iż materiał dotyczył tematów z pozoru trudnych, dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach, które w sposób aktywny i kreatywny pozwalały im poznawać trudny świat finansów. IX edycję projektu ukończyło 62 uczniów. Na uroczyste podsumowanie projektu, które odbyło się 7 czerwca przybyli: przedstawiciel Stowarzyszenia Edukacji Finansowej Monika Marchalewska i przedstawiciel Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie” Kamil Paszkowski. Goście wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci świnek skarbonek. Nauczyciele otrzymali zaświadczenia o zrealizowanym projekcie, a na ręce dyrekcji zostały przekazane podziękowania za życzliwość i chęć realizacji tego projektu w szkole.