• „ Oskar ……” na miarę statuetki Oscara.

• 09.12.2018 19:32
      • Książka E. Schmitta pt.: „Oskar i Pani Róża” porusza bardzo ważny i trudny temat jakim jest  życie z chorobą nowotworową 10 – letniego Oskara, oraz życie którego nigdy nie będzie miał. Ukazuje pomost między dziecięcą bezradnością, a dojrzałym zrozumieniem śmierci dziecka. Na podstawie tej książki zrealizowano setki spektakli na całym świecie. Uczniowie klasy 7a i ich opiekunowie mieli przyjemność obejrzenia kolejnej udanej produkcji tej sztuki w wykonaniu Teatru Tańca Caro na deskach sceny CKiS w Siedlcach. Co różni to przedstawienie od innych? Doznania są wyjątkowe, ponieważ reżyser (I. M. Orzełowska) wzbogacił je o poruszające piosenki i nowoczesną choreografię. Poważne dialogi bohaterów uzupełnione są humorem. Przecież tygodniami, a nawet miesiącami domem chorych dzieci jest szpital. To tutaj uczą się, bawią i śmieją. W przedstawieniu występują mali 8 – 11 letni aktorzy (fot. A), dzieci, które każdego dnia łączą długie i mozolne próby w teatrze z obowiązkami dobrych uczniów w swoich macierzystych szkołach.

Po spektaklu, ze świadomością pełnego szczęścia jakie mamy – zdrowie i pełnosprawność, poszliśmy na lodowisko. W czasie zawrotnej jazdy na łyżwach były upadki i zderzenia. Na szczęście bez kontuzji. Pozytywnie zmęczeni udaliśmy się do Galerii Siedlce na zasłużony obiad, odpoczynek i mikołajkowe zakupy, jako że w Siedlcach byliśmy 5 grudnia, w przeddzień św. Mikołaja.

EB

fot. Oliwia O.