• Jesień nieodłącznie wiąże się ze zbiorami i magazynowaniem zapasów na zimę. Czy to ziemniak, pietruszka, czy może seler – każde z warzyw jest bogactwem niezbędnych dla naszego organizmu witamin i minerałów. Tę prawdę od najmłodszych lat staramy się przekazać dzieciom, by wykształcić w nich prawidłowe nawyki żywieniowe na przyszłość. I tak 10 października  5-latki wzięły pod lupę zdrową i soczystą marchewkę. Najpierw dowiedziały się o wartościach odżywczych, jakie posiada to chrupiące warzywo. Kolejnym krokiem było wykonanie tematycznych czapeczek i marchewkowych ludzików, które okazały się świetnym motywem przewodnim zabaw grupowych. Nie mogło się naturalnie obyć bez degustacji. Na zakończenie dzieci własnoręcznie wykonały marchewkową surówkę, którą następnie ze smakiem schrupały. Po takim dniu każdy 5-latek zdecydowanym głosem powie, że świeża marchewka to samo zdrowie!

D. Wójcik, A. Szamuk

11.10.2017 21:38 | więcej »
  • Marchew, jabłko na surowo
    na surowo, bo to zdrowo.....
    Wspólne przygotowywanie soku z marchewki oraz ekologicznych czipsów z jabłek i marchewki we współpracy z rodzicami. To wszystko na powitanie Jesieni w grupie pięciolatków. Dzieci chętnie wykonywały kasztanowe korale dla misia oraz plastyczne kompozycje inspirowane marchewkowym "materiałem". Wszyscy smakowaliśmy pyszny sok i czipsy świetnie się razem bawiąc.
                                                                              Urszula Korycińska

02.10.2017 14:56 | więcej »
  • Dnia 29.05.2017r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Mamy i Taty. Uroczystość tę uświetniły wiersze i piosenki przygotowane specjalnie dla rodziców. Przedszkolaki wręczyły także swoim rodzicom przygotowane przez siebie upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek, wspólne zabawy i tańce.

Renata Bednarzak

09.06.2017 21:39 | więcej »
  • Z okazji Światowego Święta Ziemi dzieci z grup 5-6 latków uczestniczyły w uroczystości przedszkolnej o tematyce ekologicznej. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz wzięły udział w konkursach. Dzięki zdobytym wiadomościom przedszkolaki nauczyły się zasad właściwego dbania o otaczające nas środowisko.

Katarzyna Nowacka

03.05.2017 20:42 | więcej »
  • Dnia 29 kwietnia 2017r. gr. 5-latków przygotowała akademię z okazji Świeta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a okolicznościowe wiersze i piosenki uświetniły uroczystość. Rozstrzygnięto konkurs grupowy "Godło Polski", wszystkie prace odznaczyły się dużą starannością i pomysłowością wykonania.

J.P.

01.05.2017 16:46 | więcej »
  • Dnia 7 kwietnia 2017r. dzieci z gr. 5-latków z pomocą wychowawczyni przygotowały przedstawienie pt."Wieziemy Kogucika". Tradycyjne ludowe przyśpiewki i życzenia oraz zaprezentowane eksponaty przybliżyły dzieciom zwyczaje i tradycje ludowe związane ze Świętami Wielkiejnocy.

J.P.

01.05.2017 16:27 | więcej »
  • W styczniowe popołudnie w naszej grupie odbyło się niezwykłe spotkanie. W świątecznej scenerii przedszkolaki wcieliły się w role Bożej Rodziny, pasterzy, aniołów i zaśpiewały swoje ulubione kolędy. Jedną kolędę wykonały w języku angielskim pod okiem p. Ewy Danieluk. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami aktywnie uczestniczyły w konkursach o tematyce świątecznej oraz wykonały kolędę pt. "Cicha Noc".

Katarzyna Nowacka

29.01.2017 16:55 | więcej »
  • Dnia 13 stycznia 2017r. w grupie 5-latków oddział V odbyło się wspólne kolędowanie. Dzieci zaprezentowały Jasełka i wspólnie z rodzicami śpiewały kolędy. Miłym uzupełnieniem wspólnego świętowania był słodki poczestunek - pierniczki były pyszne.

22.01.2017 21:24 | więcej »

• Dnia 25.05.2016r. w naszej grupie odbyło się długo oczekiwane Święto Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały przygotowany specjalnie na tą okazję program artystyczny. Na zakończenie swojego występu wręczyły swoim najukochańszym rodzicom przygotowane prezenty.
    Uroczystość zakończyła się spotkaniem przy kawie i degustacji przepysznych ciast. Wszyscy przeżyli wiele miłych i wzruszających chwil.

01.06.2016 18:42 | więcej »

• Dnia 20 maja 2016r. dzieci z grupy 5-latków 0"c" wyjechały na wycieczkę do Hołowna "Krainy Rumianku".
    Uczestniczyły w dwóch warsztatach: "Słodkie kukiełki" i "Glicerynowe mydełka", których celem była nauka i dobra, niezapomniana zabawa. Wykonując różne zadania dzieci mogły rozwijać swoją sprawność manualną oraz wyobraźnię. Nie zabrakło też wspaniałej zabawy na placu zabaw oraz samodzielnego pieczenia kiełbasek przy ognisku.
    Dziękujemy zarówno dzieciom jak i opiekunom za udział we wspólnej udanej wycieczce.

01.06.2016 18:32 | więcej »
  • W dniu 04.05.2016r w naszym przedszkolu gościlismy pana leśniczego Roberta Kopacza. Nasz gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, zapoznal z mieszkańcami lasu oraz wspomniał o właściwym zachowaniu się w lesie. Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom pytania, z którymi dzieci świetnie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania leśniczy zagrał na ciekawym instrumencie i poczęstował nas pysznymi cukierkami.

Ilona Szczepańska-Huk

04.05.2016 19:27 | więcej »
  • Po wspólnych tańcach, śpiewach i zabawach przedszkolaki z uśmiechem na ustach poszły na uroczysty spacer z okazji pierwszego Dnia Wiosny.

21.03.2016 18:37 | więcej »
  • Zgodnie z ludową tradycją 21 marca na wesoło powitaliśmy wyczekiwaną wiosnę. Z tej okazji wychowawczynie przygotowały i przedstawiły inscenizację pt. "Wróżki Pani Wiosny".
    Po występie, wspólnym tańcu przy piosence "Maszeruje wiosna", zagadkach przygotowanych dzieciom przez Panią Wiosnę, wszystkie przedszkolaki z kwiatami, wiatrakami i balonikami w dłoni wyruszyły na spacer ulicami miasta.
    Dało się słyszeć wiele okrzyków radości i piosenek na powitanie tej ciepłej pory roku.

21.03.2016 18:17 | więcej »