• Daty, o których nie można zapomnieć.....

• 30.04.2018 21:46
      • Święta Majowe (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja-Uchwalenie Konstytucji) to wyjątkowy czas, by kształtować w dzieciach miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. W bieżącym roku szkolnym w tematykę i nastrój państwowych świąt wprowadziły nas dzieci z grupy 6-latków podczas przygotowanej przez p. J. Patrejko akademii. Białe koszule, czerwone tasiemki i powiewające biało-czerwone flagi nadały spotkaniu bardzo uroczysty charakter. Podniosłe słowa wierszyków, wspólne odśpiewanie narodowego hymnu i kilka słów na temat historii naszego kraju wypowiedziane przez Panią Asię dopełniły całości. Po przedstawieniu Pani Dyrektor rozstrzygnęła grupowy konkurs o tematyce patriotycznej otwarcie przyznając, że wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i tym samym jednakowe nagrody. I tym akcentem zakończyła się przedszkolna uroczystość, podczas której dzieci słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

D. Wójcik