VI Bialska Liga Szachowa zakończona!!!

Konstantynów był ostatnim miejscem gdzie pojechaliśmy na ligę szachową. W tej miejscowości odbył się ostatni piąty rzut ligi.
Zostaliśmy miło przyjęci przez gospodarzy obiektu ,  którym była szkoła.
Dnia 23 kwietnia zostały rozstrzygnięte wszystkie niewiadome całego cyklu. Bardzo dobrze wypadli szachiści MOK Debiut Terespol oraz grający w tym klubie uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W prowadzonej tu klasyfikacji indywidualnej zajęli następujące miejsca:
Marta Michalak wygrała kategorię dziewcząt szkół podstawowych.
Drugie miejsca zajęli bracia Prokopiukowie. Mateusz w kategorii szkół ponad gimnazjalnych a Marek szkół gimnazjalnych.
Trzecie miejsca zdobyli Aleksandra Leszek w kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt oraz Marcin Dudek ze szkół ponad gimnazjalnych.
Czwarta była Julia Zaorska z gimnazjum a piąte miejsca padło łupem Dawida Płandowskiego w  ponad gimnazjalnej i Kacpra Wieczorka szkoła podstawowa.
W zawodach startowali jeszcze Piotr Pytka, Kuba Pastuszak i Paweł Ferens zajęli oni jednak dalsze miejsca.
Sędziował Marek Uściński, natomiast opiekunami szachistów byli Marek Ferens i Sławomir Leszek.
Turnie był sponsorowany przez starostę bialskiego. Do Konstantynowa pofatygowało się radio BIPER które przeprowadziło relację z turnieju.
W następnym roku szkolnym przewidzianych jest aż 6 cykli ponieważ zawody są coraz bardziej popularne w powiecie bialskim.

Tekst i foto: Marek Fero Ferens