• 13 stycznia 2018 r. wystartowała VIII BIALSKA LIGA SZACHOWA

• 24.01.2018 14:15
      • Pierwszy z cyklu 7 turniejów szachowych odbył się w Terespolu  w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych nr 1. Turniej otworzył Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk witając licznie zgromadzonych zawodników z całego powiatu i nie tylko, życząc każdemu wygranej.

W zawodach uczestniczyło 83 zawodników z Terespola, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Sarnak, Radzynia Podlaskiego, Kąkolewnicy, Łomaz, Misie, Sławatycze, Rogoźnicy, Grabanowa i Sielczyka.

Wśród tej grupy uczestniczyło 17 zawodników ze szkoły nr 1 w Terespola. Po raz pierwszy dołączyli do nas zawodnicy z Radzynia Podlaskiego pod opieką Pana Adama Pękały.

Nasza rodzina szachowa rozrasta się poza powiat bialski na powiaty radzyński, międzyrzecki i łosicki. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze szkół średnich, gimnazjów, podstawowych a nawet z przedszkoli najmłodsi to Joanna Wedziuk, Dominik Malaśkiewicz oraz Mihail Smerachanski.

W całym turnieju zwyciężył Marek Prokopiuk z gimnazjum w Terespola.

Szkoły podstawowe dziewczęta z klas 1-3 zwyciężyły:

1. 1.Aleksandra Korowajczuk,

2. 2.Nikola Adamowicz,

3. 3.Karolina Tymoszuk.

Szkoły podstawowe chłopcy z klas 1-3:

1. 1.Nikodem Boreta,

2. 2.Aleksander Kalan,

3. 3.Bartosz Harasim.

Szkoły podstawowe dziewczęta z klas 4-6:

1. 1.Hanna Nurzyńska,

2. 2.Karolina Sacharczuk,

3. 3.Aleksandra Marciniuk.

Szkoły podstawowe chłopcy z klas 4-6:

1. 1.Wojciech Pękała,

2. 2.Andrzej Pietkiewicz,

3. 3.Mateusz Pastuszuk.

Gimnazjum dziewczęta:

1. 1.Paulina Golwiej,

2. 2.Joanna Szymańska,

3. 3.Aleksandra Lisiecka.

Gimnazjum chłopcy:

1. 1.Marek Prokopiuk,

2. 2.Paweł Kołodziej,

3. 3.Dawid Lutkiewicz.

Szkoły średnie dziewczęta:

1. 1.Andżelika Petruczenko,

2. 2.Malwina Lewandowska.

Szkoły średnie chłopcy:

1. 1.Jakub Niczyporuk,

2. 2.Grzegorz Olichwirowicz,

3. 3.Piotr Antoniuk.

Przyjemnym przerywnikiem turnieju była pyszna zupa pomidorowa przygotowana przez Panie kucharki ze szkoły. Nie zabrakło kompotu, kawy, herbaty oraz coś słodkiego.

Organizatorami głównymi wszystkich turniejów jest radny powiatowy Marek Uściński oraz miłośnicy szachów Tadeusz Węgrzyniak z małżonką, Wojciech Szymański, Adam Pękała.

W Terespolu za organizację tak wspaniałej imprezy należą się podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu Panu Zenonowi Iwanowskiemu oraz Waldemarowi Czerko. Ze strony Urzędu Miast dziękujemy Burmistrzowi Jackowi Danielukowi oraz Klubowi Szachowemu MOK „Debiut” Terespol w osobach Sławomira Leszka, Marka Ferensa.

Zachęcamy inne szkoły do przyłączenia się do cyklu turniejów. Następny jest planowany na 17.02.2018 r. w Łomazach. Szczegóły zostaną ogłoszone w prasie lokalnej i na stronie chessarbitra.

Tekst i foto Marek Ferens, Sławomir Leszek