• 23.06.2019 Informacja dla rodziców uczniów przyszłych klas I.
 • 19.06.2019

  Pożegnania nadszedł czas - Obrazek 1Pożegnanie 6-latków z przedszkolem miało w tym roku charakter dwuetapowy. Najpierw (18.06.19r.) odbył się piknik rodzinny w Kobylanach, podczas którego nie zabrakło pieczonych kiełbasek, szaleństw na dmuchańcu i zabaw grupowych. Pojawiła się również namiastka lekcji historii podczas wspólnego zwiedzania Dzieła Międzyfortowego Kobylany I. Druga część miała miejsce dzień później podczas oficjalnego zakończenia roku. Elegancko ubrane przedszkolaki żegnały się z paniami i innymi grupami dzieci, recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Dzieci oprócz dyplomów i książeczek otrzymały drobne upominki od Pani Ani i wiele ciepłych życzeń na przyszły etap edukacyjny. Ostatnim etapem uroczystości były pyszne lody, na które zabrała przyszłych pierwszoklasistów Pani Ula. W imieniu rodziców i dzieci składamy serdeczne podziękowania Pani Ani Szamuk i Pani Uli Korycińskiej za trud, jaki wkładały każdego dnia w opiekę i edukację naszych pociech.

  D. Wójcik

   
 • 19.06.2019

  Najpierw Biała, potem Warszawa - Obrazek 1Czerwiec obfitował w liczne emocje i wrażenia, jakich dzieci doznawały podczas wspólnych wycieczek. Najpierw 6-latki pod opieką pań wybrały się do Białej Podlaskiej, by odwiedzić Bibliotekę Barwną, obejrzeć bajkę w kinie i wstąpić do ulubionego McDonalds’a. Kolejna wycieczka odbyła się 12.06.19r. i wówczas dzieci zwiedziły stolicę. Wśród atrakcji znalazły się: przejazd Kolejką Staromiejską ulicami Starego i Nowego Miasta; spektakl „Calineczka” w Teatrze Kamienica oraz ogromna atrakcja dla każdego młodego piłkarza-zwiedzanie Stadionu Narodowego. Dzieci, pełne wrażeń i emocji, wróciły do domu z pamiątkami i pięknymi wspomnieniami.

  D. Wójcik, A. Szamuk

   

 • 19.06.2019

  Tournee Kopciuszka po przedszkolu - Obrazek 16-latki przygotowane przez Panią A. Szamuk wystąpiły z przedstawieniem o Kopciuszku (przygotowanym pierwotnie na Dzień Babci i Dziadka) jeszcze dwukrotnie. Na początku czerwca pochwaliły się swoimi talentami przed młodszymi kolegami i koleżankami z grupy Pani Wiesi. Następnie zaprezentowały grę aktorską przed przyszłymi przedszkolakami podczas Dni Otwartych. Za każdym razem odgrywały swoje role pewniej i bardziej profesjonalnie, a wisienką na torcie był pięknie odtańczony na koniec polonez. Nic, tylko czekać, aż przedstawienie „wyjdzie” poza mury przedszkola i dzieci zaprezentują swoje talenty szerszej publiczności :-).

  D. Wójcik

 • 11.06.2019  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE
  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  19 CZERWCA 2019r.


  9.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas I-III szkoły podstawowej

  10.00 - zakończenie roku szkolnego
  klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

 • 15.06.2019 Czwartoklasiści wyruszyli śladami Ojca Mateusza - Obrazek 1

  W dniach 6-7 czerwca uczniowie klas czwartych, pełni sił i energii do poznawania pięknych obszarów naszego kraju, wyruszyli na swoją pierwszą dwudniową wycieczkę. Tuż przed obiadem dotarli do Sandomierza, gdzie po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu, rozpoczęli zwiedzanie miasta. Podążając śladami Ojca Mateusza przeszli przez Ucho Igielne, podziwiali piękny Rynek i Ratusz sandomierski, a także Wąwóz Św. Królowej Jadwigi. Wiele emocji wzbudziła wizyta w Zbrojowni, gdzie niezwykle zabawny Rycerz opowiedział historię miasta. Ogromną atrakcją, zwłaszcza dla fanów serialu o księdzu detektywie, była wizyta w Muzeum Figur Woskowych, przedstawiających głównych bohaterów.
  Uroki miasta wycieczkowicze podziwiali także płynąc statkiem po Wiśle.
  Wieczór dzieci spędziły na zabawach oraz rozgrywkach sportowych w bursie szkolnej.
  Drugiego dnia czwartoklasiści zwiedzili pałac w Kurozwękach, gdzie mieli także okazję obejrzeć bizony, pasące się na pastwiskach. Po pysznym obiedzie w pałacowych komnatach, dzieci wyjechały do Pacanowa, gdzie obejrzały Europejskie Centrum Bajek. W tej zaczarowanej krainie uczniowie wyruszyli w podróż po znanych bajkach i baśniach z całego świata.
  Tuż przed nocą zadowoleni, ale zmęczeni czwartoklasiści wrócili do Terespola, gdzie czekali już na nich bardzo stęsknieni rodzice. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Skolimowska we współpracy z panem Grzegorzem Machnowskim, którym w opiece nad rozbrykaną gromadką pomagała pani Kamila Korneluk.

 • 13.06.2019

  Moduł Dla rodziców został zmodyfikowany

 • 12.06.2019

  Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Rosja jest piękna” - Obrazek 1Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej w wybranej kategorii:

  • Architektura Rosji.

  • Pejzaż Rosji.

  • Znane osobistości Rosji.

  • Motywy słynnych dzieł malarzy rosyjskich.

  • Symbole Rosji.

  Technika wykonania prac  była dowolna

  I miejsce – Marta Michalak

                  Katarzyna Saj

  II miejsce – Magdalena Wasiluk

  III miejsce – praca grupowa: Zyta Roguska, Kinga Uziuk, Joanna Tarkowska.

 • 09.06.2019

  Roztoczańska przygoda - Obrazek 1
            4 czerwca wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę w roztoczańską florę i faunę. Bawiliśmy się świetnie. Zachwycaliśmy się różnorodnością ptactwa i roślinności. Pierwszego dnia oglądaliśmy podziemia kredowe w Chełmie i odkrywaliśmy tajemnice Zamościa. Drugi dzień był przeznaczony na zwiedzanie Roztocza, podziwialiśmy szumy nad Tanwią, zobaczyliśmy m.in.  Krasnobród, Zwierzyniec, który nazwaliśmy Zwierzogrodem. Poczuliśmy się jak w domu. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Janowa Lubelskiego, gdzie poznawaliśmy tajemnice Ziemi, zwiedzając laboratoria wiedzy. Nasz pobyt w Zoom Natury urozmaiciła gra terenowa. Zmęczeni po wysiłku fizycznym udaliśmy się na obiad, a następnie na kolejną atrakcję, którą był Escape Room. Po godzinnym rozwiązywaniu zagadek w "Opuszczonej piwnicy" i "Szalonych latach 80-tych" wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszego urokliwego miasta.

              Przeżyliśmy wiele niesamowitych chwil ostatni raz w tym gronie.

  Uczennice klasy 8b

 • 09.06.2019

  Moduł Jadłospis został zmodyfikowany

 • 06.06.2019

  Wyróżnienie Natalii Szołoniuk w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi - Obrazek 1
  Wyróżnienie Natalii Szołoniuk w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi - Obrazek 2

  Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Uczniowie mają możliwość poznania i doświadczenia czegoś niecodziennego, wykraczającego poza szkolną rzeczywistość, możliwość poznania kultury i bogactwa języka rosyjskiego poprzez piosenkę, a także do zaprezentowania własnych umiejętności w niecodziennym repertuarze na profesjonalnej scenie.
  W Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej rokrocznie bierze udział ok. 200 uczestników z ponad 70 szkół, wyłanianych spośród 400 uczniów zgłaszanych przez szkoły i Domy Kultury z całej Polski.
  Wykonanie piosenki „Вдвоём” przez Natalię Szołoniuk podczas koncertu finałowego zostało ocenione gromkimi brawami przez publiczność, a Jury przyznało jej wyróżnienie.  Brawo!!!

 • 05.06.2019

  ZAJĘCIA BASENOWE - Obrazek 1W tym roku szkolnym 2018/19 aż 14 uczniów przystąpiło do egzaminu na kartę pływacką z powodzeniem. Wymagania nie są łatwe, a mianowicie należy  przepłynąć 200m (8 basenów), w tym 150m (6 basenów) na brzuchu kraulem lub żabką i 50m (2 baseny) na plecach bez odpoczynku i bez stawania na dno, jednym ciągiem, oraz trzeba skoczyć  na głowę lub nogi ze słupka i przepłynąć 5m pod wodą. Najmłodsze zdobywczynie karty to trzy uczennice klasy II. Gratulujemy. Muszę pochwalić się jeszcze jednym sukcesem, a mianowicie dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło żółty czepek, czyli przepłynęli bez odpoczynku 60 długości basenu. Wielkie, wielkie gratulacje. Podziękowania kieruję do rodziców, którzy pomagali w opiece nad dziećmi.

 • 05.06.2019

  Spotkanie z misjonarzem z Afryki - Obrazek 1W piątek odwiedził nas kolega ks. Artura - ojciec Mateusz - misjonarz z Afryki. Opowiadał on naszym najmłodszym uczniom o swojej pracy i dzieciach z Afryki. Filmy, opowieści, stroje i zabawki dzieci afrykańskich bardzo interesowały młodych słuchaczy. Nasi najmłodsi zrozumieli też, jak trudne jest życie w Afryce i że nauka, która w Polsce dla wielu dzieci jest przykrym obowiązkiem, w Afryce jest przyjemnością oraz wytchnieniem od ciężkiej pracy. Dziękujemy ks. Arturowi za zorganizowanie tej pouczającej lekcji.

 • 04.06.2019

  Spotkanie autorskie - Obrazek 1Dnia 30 maja 2019 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w spotkaniu autorskim z Edytą Zarębską, bajkopisarką i ilustratorką, laureatką konkursu literackiego im. Astryd Lindgren, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały opowieści autorki, brały udział w konkursie rysunkowym i śpiewie. Na koniec chętni zakupili książki i otrzymali autograf.

 • 04.06.2019

  BIAŁYSTOK PEŁEN ATRAKCJI - Obrazek 122 maja klasy IIIa, IIIb i IIc były na wycieczce w Białymstoku. W programie wycieczki był spektakl „Lenka” w Białostockim Teatrze Lalek, następnie zwiedzanie Piwnicy Lalek, gdzie raz powołane do życia postaci, lalki, maski i rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje nie giną. Już pełni wrażeń udaliśmy się spacerkiem przez Starówkę i jedyny w Polsce Rynek w kształcie trójkąta z krótką przerwą na lody do Pałacu Branickich. Tam na warsztatach „Mydło lubi zabawę” wykonaliśmy pamiątkowe mydełka i zwiedziliśmy gabinety lekarskie. Bardzo głodni zjedliśmy pyszny obiad. Na zakończenie wycieczki w Parku Jurajskim od przewodnika dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z życia dinozaurów i skorzystaliśmy z atrakcji parku linowego. Pełni wrażeń, zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy szczęśliwie do domu.

 • 03.06.2019

                                                Po zwycięstwie w zawodach rejonowych, które odbyły się w 03.06 w Białej Podlaskiej, reprezentanci Szkoły Podstawowej w składzie: Adam Ciapka, Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Arek Oniszczuk, Piotr Stefaniuk będą reprezentowali naszą szkołę w Finale Wojewódzkim. Zawody odbędą się 12 czerwca w Zamościu. W zawodach w  Białej Podlaskiej startowały również  dziewczęta: Patrycja Markowska, Julia Skiba, Julia Witkowicz, Julia Kwiatkowska, Weronika Jakubiuk.  Zajęły one  9 miejsce w rejonie, 3 w powiecie. W skład trójboju wchodzą dyscypliny takie jak: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, każdy startuje z wymienionych dyscyplinach a wyniki przeliczane są na punkty drużyny.

  GJ
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z oddziałami gimnazjalnymi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć