• Pokazy strażackie dla maluchów

• 09.05.2022 20:19
      • W piątek 6 maja w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście – strażacy z OSP Terespol. Dwaj tatusiowie panowie Piotr Wiktoruk oraz Jan Lański, którym towarzyszył pan Przemysław Szczygielski podjechali pod budynek przedszkola z włączonymi syrenami, czym natychmiast wzbudzili radość naszych maluchów.

Przedszkolaki miały niebywałą okazję obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, dotknięcie sprzętów, które wykorzystują strażacy w codziennej pracy. Maluchy z zachwytem obserwowały więc rozsuwająca się drabinę, czy też chętnie pozowały do zdjęcia na motorze strażackim.

Wiele frajdy sprawiło im posługiwanie się wężem strażacki, układanie na noszach czy też przymierzanie strażackich ubrań.

Na zakończenie spotkania maluchy wykonały pamiątkowe zdjęcia i pełne wrażeń kontynuowały dzień na przedszkolnym placu zabaw.

Spotkanie odbyło się w ramach działań doradztwa zawodowego, koordynowanego przez wychowawczynię Kamilę Korneluk.

Serdeczne podziękowania Tatusiom przedszkolaków za zorganizowanie tego rewelacyjnego spotkania.

KK