• Dzień Rodziny

• 30.05.2019 21:28
        • Dnia 29.05.2019r. w gr.5-6 latków odbył sie "Dzień Rodziny". Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście-rodzice. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki a także zatańczyły dwa układy. Następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

R. Bednarzak

• Warsztaty logopedyczno-językowe

• 05.06.2019 21:11
        • 23 maja w godzinach popołudniowych odbyły się nietypowe warsztaty, na które zaproszeni zostali rodzice i dzieci z grup 6-latków. Zajęcia logopedyczne połączone były z praktyczną, opartą na działaniu lekcją języka angielskiego. Tak więc, uczestnicy w pierwszej kolejności kształtowali uwagę słuchową, ćwiczyli narządy mowy, usprawniali pracę półkul mózgowych poprzez wykonywanie ćwiczeń Metodą Dennisona i wreszcie relaksowali się, wykonując masażyki M. Bogdanowicz. Po krótkim odpoczynku język polski został na chwilę zapomniany, by doskonalić wymowę i rozumienie w języku angielskim podczas wspólnego przygotowywania sałatki owocowej. Dzieci zanurzone zostały w kąpieli słownej, a jednoczesne tworzenie własnego deseru uczyniły z nauki świetną zabawę. Przy okazji podszkolić się mogli również rodzice. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to miłe, wspólnie spędzone popołudnie :-).

D. Wójcik, A. Laskowska

• Warsztaty

• 21.05.2019 19:30
        • Wspólny czas

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci z grup 6-latków na warsztaty logopedyczno-językowe. Podczas wspólnej zabawy będziemy gimnastykować mózg, usprawniać percepcję słuchową i przygotowywać sałatkę owocową, komunikując się wyłącznie w języku angielskim. Zajęcia odbędą się 23.05.19r. o godz. 15.30 w sali nr 25. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Agnieszka Laskowska, Dorota Wójcik

• Kim zostanę w przyszłości?

• 02.04.2019 12:13
        • 29.03.2019r. mamy dzieci przedszkolnych, pracujące w "Rossmanie" odwiedziły przedszkolne grupy starsze. W ramach zajęć doradztwa zawodowego opowiadały o swojej ciekawej pracy sprzedawcy. Pozostawione przedszkolakom rekwizyty w postaci pięknych flakoników, pudełeczek, reklam i cen inspirowały dzieci do zabawy tematycznej w tym zakresie, ubogacając ich wiedzę i świadomość.

Urszula Korycińska

• Z wizytą w bibliotece

• 02.02.2019 20:24
        • Przedszkolaki z grupy 5-6 latków dnia 30.01.2019r. wybrały się z pierwszą wizytą do biblioteki szkolnej. Dzieci z wielką radością zapoznały się z tym magicznym miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz z zawodem bibliotekarza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować. Starszaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Na koniec wypożyczyliśmy kilka książeczek, które zostaną przeczytane w przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani Klim za miłą i przyjazną atmosferę oraz przybliżenie nam zawodu bibliotekarza.

R. Bednarzak