• Uroczystość 50-lecia powstania szkoły

• 7 czerwca 2013r.  w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odbyła się uroczystość 50-lecia powstania szkoły, połączona z obchodami dnia patrona św. Królowej Jadwigi. Jubileusz rozpoczął się mszą św. w kościele p.w. Świętej Trójcy, sprzed którego przemaszerowano do budynku szkoły, gdzie dokonano odsłonięcia tablicy pamiątkowej przedstawiającej św. Królową Jadwigę. Tablicę odsłonił dyrektor szkoły Zenon Iwanowski oraz dwoje uczniów Dominika Selwesiuk i Maciej Barmosz, zaś poświęcili ją księża parafii rzymskokatolickiej ks. Zdzisław Dudek i ks. Marian Danieluk oraz parafii prawosławnej ks. Jarosław Łoś oraz ks. Andrzej Pugacewicz.

Główne uroczystości, w których uczestniczyli zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska, odbyły się na hali sportowej. Obchody jubileuszu swoją obecnością uświetnili m.in. poseł Stanisław Żmijan, konsul RP na Białorusi Anna Domska-Łuczak, mer Brześcia Władimir Czernow, władze miasta Terespol na czele z burmistrzem Jackiem Danielukiem, przewodniczącym Rady Miasta Jarosławem Tarasiukiem, ale także licznie przybyli dyrektorzy placówek oświatowych z miasta i okolicznych miejscowości, przedstawiciele służb mundurowych, emeryci i byli pracownicy szkoły.

Po krótkiej akademii poświęconej patronce szkoły, wręczono statuetki św. Królowej Jadwigi uczennicom gimnazjum, które mają wyjątkowe osiągnięcia naukowe i sportowe. Statuetki za wybitne wyniki w nauce otrzymały Klaudia Łozak i Justyna Jaroszuk, zaś za wyjątkowe osiągnięcia sportowe Sylwia Magielnickia oraz Dominika Niedźwiedziuk. Wręczono także nagrody uczestnikom konkursu wiedzy o patronce, zorganizowanego przez nauczyciela Marka Ferensa.

Uroczystość zakończyły przemówienia gości, którzy na ręce dyrekcji szkoły składali gratulacje i życzenia dalszej owocnej pracy.