• Nasza uczennica finalistką Diecezjalnego Konkursu Biblijnego!

   02.03.2020 22:21
   Na terenie naszej szkoły 4 lutego 2020 roku odbył się pierwszy etap IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego ,,Spotkana z Jezusem w Ewangelii św. Jana”.

   Na terenie naszej szkoły 4 lutego 2020 roku odbył się pierwszy etap IV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego ,,Spotkana z Jezusem w Ewangelii św. Jana”. Przystąpiło do niego 18 uczniów z klas VII (do tej grupy skierowany jest konkurs.). Na wyróżnienie zasłużyli: Marta Kuczyńska, Szymon Leonienko, Karolina Wieczorek oraz Magdalena Dąbrowska. Największą ilość punktów zdobyła Marta Kuczyńska, która pojechała na etap rejonowy do Białej Podlaskiej. Eliminacje drugiego etapu odbyły się 27 lutego w bialskim LSCDN. Nasza Marta jest w grupie 4 uczniów, którzy jadą 11 marca na finał do Siedlec. Życzymy jej powodzenia!

  • Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

   23.02.2020 18:20

   „Ogólnopolski DBI 2020 odbył się 11 lutego 2020 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

    W tym roku Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu po raz piąty wziął udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.
    Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.
   W szkole podstawowej przeprowadzono lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniano o tym, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
   Uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kurs metodą e-learning „Misja: Bezpieczny Internet” mający na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.
   Zorganizowaliśmy konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.
    Najlepsze prace zostały zaprezentowane na gazetce propagującej "Dzień Bezpiecznego Internetu" i tegoroczne hasło „Działajmy razem!”.
   Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym.

   Małgorzata Kamińska


    
  • Czwartoklasiści z wizytą u doktora Dolittle i w przystani zabawy

   20.02.2020 08:51

   18 lutego czwartoklasiści uczestniczyli w wycieczce do kina Merkury i "Przystani zabawy". Razem z doktorem Dolittle wybrali się na mityczną wyspę,  by zdobyć lekarstwo na chorobę królowej Anglii, następnie w sali zabaw w Woskrzenicach beztrosko i w przyjemnej atmosferze spędzali czas, tonąc w kulkach, skacząc na trampolinie, strzelając z armatek czy wdrapując się na ściankę wspinaczkową. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów, nie mogąc się doczekać kolejnej wycieczki.

   B.B.

    

  • WALENTYNKI

   17.02.2020 19:47

   14 lutego w naszej szkole panowała bardzo miła atmosfera. Już od samego rana na uczniów czekała Poczta Walentynkowa i Sklepik Walentynkowy, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Można było sprawić radość drugiej osobie, wysyłając Walentynkę czy obdarowując ją słodkim serduszkiem.

   Tego dnia wszyscy mogli dać się ponieść miłości

   SU

  • Rekrutacja do klasy I

   16.02.2020 14:25

   Kancelaria szkoły prowadzi zapisy do klasy I na rok szkolny 2020/2021.

   Potrzebne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zsp1terespol.edu.pl)Informacje/zakładka REKRUTACJA, a także u wychowawcy grupy.

   Wypełnione wnioski należy złożyć w kancelarii szkoły.