• „Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą…”

13.11.2017 12:11

Tradycją naszej szkoły jest już coroczna wizyta na cmentarzu związana z obchodami Święta Wszystkich Zmarłych. Także w tym roku młodzież wraz z opiekunami Samorządów Uczniowskich p. A. Kudelską i  p. Ewą Rudzką oraz w towarzystwie emerytowanej nauczycielki języka rosyjskiego  p. A. Tarasiuk udali się na cmentarz, aby zapalić symboliczne znicze na grobach nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Była to okazja do powspominania a także okazania wdzięczności zmarłym  za trud nauczania i wychowania przez uczniów naszej szkoły.

E.R

• W świecie klocków

08.11.2017 18:26

27 października nasi pierwszoklasiści udali się do Lublina aby obejrzeć największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Klocki przyjechały do Lublina aż 17 tirami, stąd też nic dziwnego, że dzieci z zachwytem oglądały wykonane z nich m.in. gwiazdy sportu naturalnej wielkości, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars czy różne scenki z życia i baśni. Największe wrażenie zrobił złożony z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poza oglądaniem mali fani Lego bawili się w strefie zabaw z klockami oraz zrobili drobne zakupy. Wystawa wzbudziła wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donald’s.
      Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Terespola. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas Ia i Ib  -  p. E.Krzemińska i p.E.Lańska.

M.B.

• Lublin pełen atrakcji

07.11.2017 12:39

3 listopada klasy Ic, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami Barbarą Misiejuk, Beatą Wolczyk i Anną Roguską, oraz  dwiema paniami opiekunkami udały się na wycieczkę do Lublina.
      Pierwszym punktem programu było zwiedzanie  Zamku Lubelskiego ze stałymi wystawami malarstwa, sztuki zdobniczej, uzbrojenia, archeologicznej, etnograficznej i numizmatycznej, oraz  wysłuchanie legendy o „Czarciej łapie”, której konsekwencje uczniowie zobaczyli na stole sędziowskim Trybunału Koronnego w Lublinie. Następnie udaliśmy się do "Piwnicy pod Fortuną" na warsztaty „Renesansowy Miś”, gdzie dowiedzieliśmy się jak dzieci spędzały wolny czas, gdy nie było jeszcze elektryczności. Bardzo głodni, z apetytem zjedliśmy pyszny obiad i pojechaliśmy oglądać największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Z dużym zainteresowaniem podziwialiśmy gwiazdy sportu naturalnej wielkości, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars i scenki ż życia i baśni, oraz   Air Force One, który jest wykonany w skali 1:7. Po wystawie bawiliśmy się w Fun parku, czyli strefie zabaw. Na zakończenie zrobiliśmy drobne zakupy na stoisku z klockami.
      Zmęczeni, pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do Terespola. Dziękujemy naszym paniom za zorganizowanie takiej fajnej wycieczki.