• Konstytucja 3 Maja

30.04.2017 18:51

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IA pod opieką wychowawczyni Gabrieli Skraburskiej przygotowała część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie. Podniosły charakter uroczystości podkreśliły pieśni brawurowo wykonane przez chór CordaVox pod batutą Pana Tomasza Jezuita. Uczczono święto narodowe, przypomniano ważne fakty z historii Polski. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

• „Mamy kota na punkcie mleka”.

27.04.2017 21:56

Program „Mamy kota na punkcie mleka” działa synergicznie do programu „Szklanka Mleka”. Jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, a prowadzony jest przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzrost spożycia produktów mleczarskich wśród najmłodszych oraz wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.

Patronat honorowy nad programem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Agencja Rynku Rolnego.

• Dzień wolny od zajęć

27.04.2017 12:45

2 maja jest dniem wolnym od zajęć dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

Dodatkowe dni wolne można  sprawdzać na stronie szkoły w kalendarzu na dany rok szkolny. Zakładka Informacje/Kalendarz

Najbliższe dni wolne są również wymienione w dzienniku elektronicznym. Zachęcamy do korzystania z e-dziennika.

• Dzień Języków Obcych

18.04.2017 19:42

Dzień Języków Obcych, który odbył się 11 kwietnia w naszej szkole, był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich, wokalnych i językowych. Klasa IIA zaprosiła uczniów gimnazjum na wirtualną podróż po Australii, w ramach projektu edukacyjnego Discover Australia, którego koordynatorem była p. Jolanta Konarska. Projekt miał na celu przybliżenie kultury i zwyczajów panujących w dalekiej Australii i zaprezentowanie swoich efektów pracy na forum szkoły. Po tym ogromnym, intrygującym i różnorodnym kontynencie jakim jest Australia oprowadzali nas uczniowie, którzy wcielili się w role pracowników biura podróży i w zabawny sposób zachęcali do odwiedzenia wybranego rejonu Australii.
      Następnie klasa IA, przygotowana przez p. Gabrielę Skraburską przybliżyła nam kulturę i obyczaje wybranych krajów europejskich tj. Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. Uczniowie starannie dobrali stroje i akcesoria odzieżowe typowe dla danego państwa, prezentując też zdjęcia słynnych zabytków i charakterystycznych miejsc w krajach, o których opowiadali.
      O oprawę muzyczno-wokalną zadbały uczennice gimnazjum Julia Iwaniuk (II A), Jagoda Szemietucha (III C) oraz Zuzanna Wic (IIIC) wspaniale wykonując utwory w języku angielskim i rosyjskim, zaś o piękną dekorację zadbała p. Edyta Drobysz i uczniowie klasy IIA. Cały program został przyjęty z aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów nie musi być nudne i ograniczać się do sali lekcyjnej, ale może dostarczać dużo radości i być wspaniałą zabawą.

Jolanta Konarska