• Mikołajki u czwartaków 2016

08.12.2016 13:29

W poniedziałek 5 grudnia św. Mikołaj odwiedził klasę IV b (w tym roku troszkę wcześniej ze względu na dużą ilość dzieci do obdarowania ;) ). Nasz szczególny gość wręczył prezenty „czwartakom” i wyruszył w dalszą drogę. Tego dnia również klasa IV b ubrała choinkę oraz udekorowała salę 12 w klimacie świątecznym.

• ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

08.12.2016 21:56

W dniach 25 XI i 27 XI 2016r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w zbiórce żywności. Była ona zorganizowana przez Polskie Banki Żywności oraz Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Terespolu. Tym razem młodzież zbierała produkty dla starszych ludzi. Do zbiórki zaangażowało się przeszło 40 wolontariuszy. Zebraliśmy wspólnie ponad 300kg żywności, w tym 55kg różnych mąk, 78kg makaronów, kasz i ryżu i prawie 20kg słodyczy.
      Jesteśmy zadowoleni, że zbiórka przebiegła tak dobrze, a hojność ludzi znów nie zawiodła. Dzięki temu mogliśmy pomóc potrzebującym.

• Turniej młodych szachistów

01.12.2016 20:29

W poniedziałkowy wieczór 28 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbyły się Mistrzostwa klubu szachowego MOK „ Debiut „ Terespol Młodzików w Szachach.
      Wystąpiło w nich 8 młodych uczniów ZSP nr 1 w Terespolu w wieku od 6 do 11 lat. Po zaciętej walce wygrał Mateusz Pastuszuk IV a, po zwycięstwie nad Kacprem Machnowskim z V b. Trzecie miejsce zajął Kuba Pastuszak z kl. III czwarty był Kuba Machnowski 0a, piąte miejsce zajął Szymon Leonienko  IVa a szóste Norbert Sobolewski IVa. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary przechodnie.
      Turnieje będą odbywały się co miesiąc. Kto wygra 3 razy otrzymuje puchar na własność. Turniej zorganizował Witold Pytka z pomocą Sławomira Leszka i Marka Ferensa.

Tekst i foto: Marek Ferens

• Apel z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski

27.11.2016 20:58

W dniach 14-15 listopada odbył się w naszej szkole apel poświęcony 1050 rocznicy chrztu Polski. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy II A w ramach projektu edukacyjnego. Przygotowania do tego przedsięwzięcia rozpoczęły się w maju 2016 roku, kiedy to uczniowie uczestniczyli w wycieczce szlakiem piastowskim i przygotowali dokumentację fotograficzną z odwiedzanych miejsc, którą pokazali podczas apelu. Drugą część apelu stanowiło przedstawienie przygotowane przez uczniów do ich autorskiego scenariusza. Występ uświetniły pieśni w wykonaniu Julii Iwaniuk i zespołu instrumentalnego.  Występ został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela historii-Iwony Gryszko.