• Wielkanocny Konkurs Przedszkolaków

• 02.04.2020 10:58
      • Kochani!

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, trochę inne niż zwykle, zachęcamy wszystkich chętnych przedszkolaków z grup 5- 6 latków

do wykonania prac z masy solnej pt.  „WIELKANOCNE INSPIRACJE .''

Po wyschnięciu prac można je pięknie pomalować farbami i ozdobić.

Rodziców prosimy o podpisanie pracy dziecka, sfotografowanie i przesłanie na adres mailowy naszej szkoły: zsp1_terespol@wp.pl.

Wszystkie  nadesłane prace opublikujemy.

A oto  przepis na masę solną

Przepis jest banalnie prosty… i to jest cudowne w przygotowaniu masy solnej. Składa się tylko z 4  składników: mąki pszennej, mąki ziemniaczanej, soli i wody. Mąkę i sól przygotowujemy w takiej samej ilości np.:

• 1 szklanka mąki
        • 1/4 szklanka mąki ziemniaczanej
        • 1 szklanka soli;
        • ok. 0,5 szklanki woda.

Zacznijmy od tego, że do głębokiej miski wsypujemy mąkę i sól. Dokładnie mieszamy i wlewamy niewielką ilość wody. Mieszamy, rozgniatamy grudki, dodajemy odrobinę wody i ponownie mieszamy. Ilość wody jest tu kluczowym czynnikiem i trzeba ją wlewać stopniowo. Ciasto wyjmujemy na stół lub stolnicę i ugniatamy, aż będzie gładkie (około 5 minut).

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawieJ