• Dzień Pszczoły

• 23.05.2023 22:03

• 22 maja maluszki z naszego przedszkola świętowały Dzień Pszczółki. Obchody tego nietypowego święta przygotowały trzylatki z grupy Pszczółek z wychowawczynią Kamilą Korneluk. Dzieci tego dnia odwiedziła pani Jadwiga Prokopiuk, która opowiedziała przedszkolakom o hodowli pszczół, pokazała strój oraz przyrządy, których używa podczas swojej pracy. Maluchy z zainteresowaniem słuchały o życiu oraz zwyczajach pszczółek, a potem z apetytem próbowały miodu, którym częstowała pani Jadwiga.
        Dzieci miały także możliwość wykonania zdjęcia w stroju pszczelarza oraz w fotobudce pszczółki.
        Na grupę Pszczółek czekało także małe słodkie przyjęcie, pozostałe dzieci zostały z tej okazji poczęstowane cukierkami.
        Specjalnie na to święto Pszczółki udekorowały także salę, aby wspólne świętowanie było wesołe i radosne, a jednocześnie uświadomiło przedszkolom, jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły.

KK