• Dzień Kota

   Dzień Kota

   17.02.2021 14:37

   17 lutego grupy trzylatków oraz czterolatków świętowały Dzień Kota. Z tej okazji maluchy oglądały zdjęcia kotów i rozmawiały, jak należy dbać i opiekować się tymi zwierzakami. Wiele radości sprawiły maluchom zabawy ruchowe, m.in. łapanie myszek, czy kocie zabawy z piórkiem.  Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne – oczywiście w roli głównej był kot.

   Maluchy słuchały piosenek oraz wierszyków, których bohaterem był ten czworonożny zwierzak. To był wyjątkowo wesoły i ciekawy dzień.

    

  • Świąteczny obiad

   Świąteczny obiad

   21.12.2020 12:32

   W piątek 19 grudnia w naszym przedszkolu znacznie mocniej poczuliśmy świąteczną atmosferę. W grupach trzylatków oraz czterolatków  dzieci rozmawiały o wieczerzy wigilijnej i pięknych tradycjach, jakie pielęgnujemy w naszym kraju. Maluchy dzieliły się informacjami o tym, jak przebiega kolacja wigilijna w ich domach. Dzieci z ciekawością oglądały zdjęcia, prezentacje o świętach pokazywane przez wychowawczynie.  

   Podsumowaniem tych rozmów był wspólny obiad, na którym pojawiły się pyszne wigilijne dania – barszcz z uszkami, ryba, bigos oraz słodki makowiec. Dzieci zasiadły przy świątecznie udekorowanych stołach, przez co obiad zyskał bardzo uroczysty charakter. Nasze przedszkolaki śpiewały kolędy i dzieliły się opłatkiem, ucząc się jednocześnie składania życzeń.

   Był to zarówno dla dzieci, jak i wszystkich pracujących w przedszkolu pań bardzo wyjątkowy dzień.

  • Pierniczkowe zabawy

   Pierniczkowe zabawy

   16.12.2020 20:14

   W środę 16 grudnia nasze trzylatki bawiły się w cukierników ozdabiając świąteczne pierniczki, które upiekły wychowawczynie. Maluchy te słodkie zabawy rozpoczęły od nauki piosenki o „Piernikach”, do której wytańczyły mini układ choreograficzny.

   Dużo radości sprawiło dzieciom dekorowanie pierniczków, a jeszcze więcej podjadanie słodkich lukrów oraz kolorowych posypek. Maluchy przygotowały piękne ciasteczka, które potem ze smakiem zjadły popijając zimową herbatkę.

   Zabawa z piernikami okazała się nie tylko pyszna, ale także wyjątkowo wesoła. Te pierniczkowe zajęcia przygotowały panie Kamila Korneluk, Ilona Białowąs oraz Marzanna Grygorowicz.

  • Mikołaj w przedszkolu

   15.12.2020 17:31

   Dnia 07.12.2020r. nasze przedszkole odwiedził Świety Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Przedszkolaki zaprosiły przybysza do wspólnych tańców, zabaw i śpiewu. Św. Mikołaj obdarował wszystkie grzeczne dzieci prezentami. Przedszkolaki podziękowały za podarunki i zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

  • Dzień Pluszowego Misia w młodszych grupach

   Dzień Pluszowego Misia w młodszych grupach

   29.11.2020 13:52

          25 listopada dzieci z grup trzylatków oraz czterolatków świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji panie przygotowały szereg atrakcji. Nasze maluchy otrzymały piękne opaski z misiami – dwie grupy same kolorowały głowy niedźwiadków, tworząc wyjątkowe prace. Dzieci poznały historię tego wyjątkowego święta, a także obejrzały obrazki niedźwiadków zarówno tych, które można spotkać w środowisku naturalnym, jak i te, występujące w popularnych bajkach. Maluchy wypełniały misiowe karty pracy oraz śpiewały piosenki o misiach. Ogromna niespodzianka czekała na dzieci na placu zabaw– odwiedziły ich dwa misie porywając do tańca i zabawy.

        
   Światowy Dzień Pluszowego Misia w młodszych grupach był bardzo udany.

 • Galeria zdjęć

   brak danych