Wybieramy imię dla naszego Przedszkola

06.05.2021 18:59

Szanowni Państwo, Rodzice naszych Przedszkolaków.

Na początku kwietnia, po wcześniejszych rozmowach dyrekcji przedszkola z nauczycielami, pracownikami placówki oraz rodzicami, postanowiliśmy podjąć działania mające na celu nadanie imienia naszemu przedszkolu.

Nie ulega wątpliwości, że nazwa dla przedszkola to ważny element wizerunku placówki. Wykształca wśród dzieci, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli poczucie przynależności do konkretnej placówki, integruje społeczność i pozwala na podejmowanie szeregu ciekawych działań edukacyjnych.

Przed nami wybór imienia, które może być związane z osobami oraz organizacjami istniejącymi w historii albo współcześnie, niosącymi wyraźne wartości wychowawcze. Patronem może zostać postać z bajki, ale może być to także nazwa kojarząca się z pozytywnymi działaniami na różnych płaszczyznach.

Znakomicie byłoby, gdyby nazwa wiązała się z miejscem, w którym mieszkamy bądź jego piękna okolicą, historią lub kulturą.

Nazwa przedszkola stanowić będzie podstawę kolejnych działań placówki – powstania nazw poszczególnych grup, emblematu na pamiątkach i nagrodach dla dzieci, sztandarem itp. Wybranie imienia jest więc niezwykle istotne.

Na Państwa propozycje czekamy do 17 maja. Po tym czasie członkowie komisji, składającej się z dyrekcji, przedstawicieli nauczycieli oraz rodziców, zapoznają się ze wszystkimi przedstawionymi pomysłami. Wybiorą trzy najciekawsze, najbardziej odpowiadające naszej placówce.

Następnie będziecie Państwo głosować na nazwę przedszkola poprzez zakreślenie jednej odpowiedzi na karcie do głosowania i wrzucenie jej do skrzynki, którą umieśćmy przed wejściem do przedszkola.

Zachęcamy  do włączenia się w działania i przesyłania nam swoich propozycji.

Dyrekcja i nauczycielki przedszkola

22.04.2021 21:51

Corocznie 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi -  w tym dniu na całym globie odbywają się akcje mające na celu uświadomienie, jak ważna jest troska o naszą planetę. Także nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego wyjątkowego święta – w każdej grupie odbyły się rozmowy o tym, jak możemy dbać o planetę. Dzieci powtórzyły zasady segregacji śmieci, rozmawiały także o oszczędzaniu wody oraz prądu. Przedszkolaki stworzyły wiele pięknych prac, które ozdobiły przedszkolne korytarze.

Obchody Dnia Ziemi na stałe zapisały się już w kalendarzu naszego przedszkola i są bardzo lubiane przez wszystkich przedszkolaków.

KK

Jak spędzają czas nasze trzylatki?

16.04.2021 16:46
      W poniedziałek wracamy do przedszkola - bardzo się z tego powodu cieszymy i mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki także się za nami stęskniły.
      Ale nasze trzylatki nie próżnowały w domu - bawiły się, uczyły, ale także zwiedzały okolice i przygotowywały piękne prace plastyczne. Zresztą, zobaczcie - zachęcamy do obejrzenia prezentacji:)

Prezentacja

Bawimy się i uczymy w domu

07.04.2021 20:47

W przedszkolu już nie możemy się doczekać, kiedy wrócą wszystkie nasze przedszkolaki – mamy nadzieję, że nastąpi to bardzo szybko.

Mamy wiele pomysłów na zabawy, prace i zajęcia – oczywiście w wiosennym klimacie. Nasze maluchy z najmłodszych grup bardzo lubią kolorować- zamieszczamy wiosenne kolorowanki do wydrukowania w domu – mamy nadzieję, że się przydadzą.

Nasze najmłodsze przedszkolaki, zwłaszcza przed południowym odpoczynkiem, bardzo lubią słuchać bajek. Zachęcamy do codziennego czytania dzieciom – chociaż przez 20 minut, a na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Czytanie dzieciom książek:

- rozbudza ciekawość świata;

- stymuluje rozwój mózgu;

- wspomaga rozwój mowy i usprawnia pamięć;

- buduje więzi emocjonalne;

- rozwija wyobraźnie.

To zaledwie kilka z wielu powodów, dla których powinniśmy wprowadzić czytanie do codziennego planu naszego dnia.

Bo jak pisała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Kamila Korneluk

Marzenna Grygorowicz

Ilona Białowąs

kolorowanki_-_wiosna.docx
      kol-hoduje-zwierzatko-1.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-2.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-3.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-4.pdf
      kol-hoduje-zwierzatko-5.pdf

Papierowe zajączki

07.04.2021 20:18

Tuż przed świętami w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy piękne, kolorowe ozdoby – zajączki oraz pisanki. Bawiliśmy się znakomicie tworząc prawdziwe cudeńka z papieru.

Przedszkolaki wykazały się ogromną inwencją twórczą oraz kreatywnością, dzięki czemu powstały świąteczne dekoracje.

KK