Jagódki i Pszczółki świętują Dzień Dinozaura

27.02.2023 20:29
      Dzień Dinozaura obchodzony jest 26 lutego. Z tej okazji w grupie "Jagódek" i  "Pszczółek" zorganizowaliśmy zajęcia, które przybliżyły dzieciom życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały i czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły dinozaury. Ciekawe zabawy ruchowe i plastyczne związane z tematyką zajęć sprawiły dużo radości, a kąciki tematyczne budziły zainteresowanie dzieci.

Słodki Tłusty Czwartek u Pszczółek

16.02.2023 18:45
      Tłusty Czwartek to wyjątkowo słodki dzień, o czym przekonały  się także maluchy z grupy Pszczółek. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z tym dniem i tradycji, które pielęgnowane są w wielu miejscach w Polsce. Pszczółki dowiedziały się, jakie słodkości są charakterystyczne dla Tłustego Czwartku, a następnie miały okazję ich spróbować na mini przyjęciu wydanym z okazji zakończenia karnawału.
      Dzieciaki świetnie bawiły się także wcielając się w różne postacie i pozując do zdjęć na mini ściance. Na zakończenie maluchy wykonały papierowe słodkie donaty.

Walentynki u Pszczółek

14.02.2023 18:44
      14 lutego maluchy z grupy Pszczółek bardzo entuzjastycznie włączyły się w obchody Walentynek. Sala została na to święto specjalnie udekorowana – pojawiło się mnóstwo serduszek i czerwonych akcentów, a rodzice podarowali swoim pociechom czerwone balony w kształcie serca. Pszczółki miały na sobie oczywiście ubrania w kolorze czerwony, o co zadbali rodzice.
      Maluchy poznały historię Walentynek i uświadomiły sobie, że jest to święto, które uczy okazywania nie tylko miłości, ale także przyjaźni i szacunku zarówno najbliższym, jak i koleżankom i kolegom z przedszkola.
      Pszczółki wykonały także wiele walentynkowych zadań – łączyły sercowe puzzle, liczyły i kodowały, a  także odszukiwały takie same serca podczas tańca. Oczywiście wykonały także piękne  walentynkowe prace plastyczne. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz lizaki w kształcie serca.
      Maluchy przygotowały także niespodziankę – wykonały kartę walentynkową, którą dostarczyły Pani i Panom dyrektorom.
      Walentynki w grupie Pszczółek były bardzo wesołe i kolorowe, a radość przez cały dzień gościła na buziach trzylatków.

Pszczółki świętują Dzień Pizzy

09.02.2023 22:26
      Maluchy z grupy Pszczółek włączyły się w przedszkolne obchody Dnia Pizzy. Podczas zajęć  obejrzały ilustracje i dowiedziały się, jak powstaje pizza oraz jakie akcesoria są niezbędne do jej wyrabiania. Bardzo podobały im się także zabawy związane z tematem dnia, np. wyszukiwanie na ilustracji konkretnych przedmiotów, które znaleźć można w pizzerii. Najwięcej radości sprawiły dzieciom oczywiście zabawy z ciastem, które pomagały wyrobić. Pszczółki stworzyły także własne papierowe pizze, które trafiły na tablicę z pracami przed salą.
      Podsumowaniem tego nietypowego święta było oczywiście smakowanie pizzy, którą specjalnie dla przedszkolaków przygotowała pizzeria Palermo. Pszczółki jednogłośnie stwierdziły, że pizza była pyszna, czego wyrazem były puste talerzyki maluchów.