Kącik regionalny

W listopadzie 2019r.w  naszym przedszkolu został przygotowany kącik regionalny pt. „Terespol to moja mała „ Ojczyzna”. Powrót do przeszłości”.  Zostały w nim wyeksponowane rzeczy używane w dawnych czasach w gospodarstwach domowych, a także elementy dekoracyjne wnętrza domu. Są to między innymi: żelazka , tary, gramofon, maszyna do szycia  kołowrotek, naczynia kuchenne  i wiele innych okazów. Nasz kącik wzbogacony jest również o zdjęcia  dawnego Terespola. Zgromadzone eksponaty stanowią cenny materiał edukacyjny dla przedszkolaków i  umożliwiają im bezpośredni kontakt z tradycją. Podtrzymując tradycje i obyczaje naszego regionu ,powinniśmy już od  od najmłodszych lat rozwijać u dzieci tożsamość lokalną oraz prezentować   dzieciom to, co w ich rodzinnej miejscowości jest piękne, warte zainteresowania.

Serdeczne podziękowania dla rodziców z grupy 5-latków za zaangażowanie,  wypożyczenie i udostępnienie eksponatów, które uatrakcyjniły i wzbogaciły  tę wystawę.

Ilona Szczepańska- Huk

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi