• Dzień kolorowej skarpetki

• 27.03.2022 18:42

,,DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI”

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. 21 marca - w pierwszy dzień wiosny obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA.  Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Przedszkolaki przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Na zakończenie dzieci obejrzały prezentację, zaprojektowały własne skarpetki oraz wysłuchały piosenki ,, Jesteśmy tu”.

Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet „nie od pary”.