• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• 30.09.2022 20:29
      • Dnia 30.09.2022r. w grupie Jeżyków oraz Krasnali miało miejsce spotkanie z ratownikiem medycznym Panem Maciejem Bednarzakiem. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na początku Pan Maciej wyjaśnił dzieciom na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie Jeżyki i Krasnale zapoznały się z podstawowymi akcesoriami potrzebnymi do udzielania pomocy m.in. aparatem do mierzenia ciśnienia, kołnierzem ortoprdycznym, kroplówkami, szyną usztywniającą przy złamaniach, stetoskopem oraz bandażami i plastrami. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie dla wszystkich uczestników.
        Jeszcze raz kierujemy wielkie podziękowania dla ratownika medycznego Pana Macieja Bednarzaka.

Wychowawczynie grup Jeżyki i Krasnale