• Dzień Drzewa

• 10.10.2022 21:36
      • „DZIEŃ DRZEWA „
        W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci z grupy Biedronek i Wiewiórek zdobyły obszerną wiedzę na temat budowy drzew oraz pełnionych przez nie funkcji w przyrodzie i życiu człowieka. Wykonały prześliczne prace plastyczne, które zawisły na tablicach. Wzięły udział w zabawie pt. „Kasztanowy ludzik" , gdzie miały możliwość zbudować dużego ludzika z kasztanów.

•     Później udały się na wycieczkę do parku, aby omówić wybrane przez nich drzewa, dotknąć ich i przeprowadzić obserwacje. Mieliśmy okazje bezpośrednio obcować z przyroda. Wspólne zabawy z liśćmi, które leciały nam na głowę i tańce przy drzewach były świetną okazja do świętowania Dnia Drzewa. Przyczyniły się do zwiększenia świadomości ekologicznej oraz zachęciły dzieci do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.

Ilona Szczepańska - Huk

Anna Antoniuk