• Praca chemika

22.06.2022 17:11

W czerwcu dzieci z grup 6-latków uczestniczyły w zajęciach umożliwiających poznanie zawodu chemika. W ramach współpracy z przedszkolem rodzice będący pracownikami laboratorium chemicznego zaprezentowali pokazy chemiczne. Informacje i ciekawostki przekazane w trakcie spotkania zobrazowały prace w laboratorium chemicznym. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wysłuchały informacji i uczestniczyły w doświadczeniach.

• Festyn w Domu Dziecka

08.06.2022 18:22

3 czerwca uczniowie ALO w Terespolu oraz nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu zorganizowali festyn dla wychowanków z Domu Dziecka w Maniach z okazji Dnia Dziecka . Wspólnie z Eweliną Królik, Anną Antoniuk, Agnieszką Kulicką opiekunem z ALO p. Paulą Bartkowicz, młodzież przygotowała cudowne atrakcje. Były przebieranki w urocze postacie, bańki mydlane, malowanie twarzy, kwiatki oraz pieski z dmuchanych balonów. W międzyczasie chłopcy zaktywizowali niektórych do gry w piłkę, a kto poczuł się głodny bądź spragniony mógł zajrzeć do altanki i zjeść domowe ciasto ( przygotowane przez uczniów ALO) oraz upieczone na ognisku kiełbaski. Ogromną niespodziankę sprawiły prezenty jakie zawieźliśmy dzięki ofiarności mieszkańców Terespola. Największą zaś atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia udostępniona dzięki uprzejmości pani Animator Kultury Iwony Waszczuk, https://m.facebook.com/animator.zabawy.iwona.waszczuk/ której serdecznie dziękujemy. Wszyscy spędzili bardzo miło czas, uśmiechom i radości nie było końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

• Wycieczka do Białegostoku

01.06.2022 21:30

W dniu 27.05.2022r. grupa 6 latków z przedszkola „Nadbużańskie  Skrzaty” udała się na wycieczkę do Białegostoku.  Wstaliśmy bardzo wcześnie, aby zdążyć na godz. 9:00 do Teatru Lalek na spektakl „Czerwony Kapturek”, po spektaklu zwiedzaliśmy piwnicę lalek, gdzie mogliśmy dokładnie przyjrzeć się jak wyglądają lalki teatralne. Kapryśna pogoda nie przeszkodziła nam w zwiedzeniu Pałacu Branickich oraz malowniczych ogrodów, z których spacerkiem udaliśmy się do ZOO. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do „Muzeum Dziejów Ziemi” – gdzie mieliśmy możliwość wymiany informacji na jeden z naszych ulubionych tematów dotyczący życia dinozaurów na ziemi.  W drodze powrotnej mieliśmy wiele sił na rozwiązywanie zagadek, śpiewanie piosenek, opowiadanie bajek  i wspólną wymianę wrażeń z udanej wycieczki.

A. Kulicka

• Święto Flagi

15.05.2022 12:31

Przedszkolaki z grupy 0 "B" przygotowały okolicznościową inscenizację z okazji Święta Flagi przybliżającą wiadomości dotyczące barw narodowych. Zaśpiewały Hymn Polski, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Uczestniczyły w konkursie wiedzy o Polsce.  Dekoracje i stroje w barwach narodowych dodały świetności spotkaniu.

03.04.2022 14:15

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zdromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwoju, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Po raz kolejny ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy w naszym przedszkolu. W tym dniu dzieci z grupy 6- latków wyraziły solidarność z osobami autystycznymi. Za znak solidarności, jedności, akceptacji i zrozumienia, przedszkolaki założyły ubrania w kolorze niebieskim.