• Drodzy rodzice/opiekunowie!

• 24.10.2019 19:55
      • Od obecnego momentu w naszej szkole uczniowie będą mieli możliwość korzystania z mlegitymacji.

Czym jest mLegitymacja?

Legitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej lub elektronicznej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w telefonie komórkowym (na chwile obecną tylko dla telefonów z systemem Android). Z elektronicznej legitymacji można będzie korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku fizycznych dokumentów. Oznacza to, że mLegitymacją można będzie potwierdzić status ucznia podczas kontroli biletów czy zakładania karty w bibliotece. Będzie służyć również do otrzymania zniżki przy kupowaniu biletów do kina czy tych autobusowych.

mLegitymacja, jest częścią aplikacji mObywatel i zawiera te same dane, które można znaleźć na tradycyjnej legitymacji:

• imię i nazwisko ucznia;

• numer legitymacji;

• datę wydania;

• termin ważności;

• status użytkownika (uczeń);

• datę urodzenia;

• PESEL;

• adres zamieszkania;

• nazwę i adres szkoły.

Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon (z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel (instrukcja, jak zainstalować aplikację na telefonie została zamieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce Informacje/Pliki do pobrania. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

mLegitymacja może być wystawiona chętnemu uczniowi na wniosek jego rodziców/opiekunów. Można go pobrać w sekretariacie bądź ze strony szkoły zsp1terespol.edu.pl z zakładki Informacje/Pliki do pobrania. Następnie wniosek wraz ze zdjęciem należy złożyć w sekretariacie szkoły.