• Najpierw huta szkła, potem warsztaty

• 18.11.2019 22:24
      • Dnia 15.11.19r. dzieci z klas 2a i 2b pod opieką pań (B. Wolczyk, A. Roguska, A. Kulhawczuk, D. Wójcik) wyruszyły do miejscowości Dubeczno, by przyjrzeć się ręcznej i pracochłonnej metodzie produkcji szkła oraz pobudzić inwencję twórczą, tworząc podczas warsztatów własne dzieła. Wycieczka była wyjątkowa pod wieloma względami. Najpierw uczniowie zawitali do Huty Szkła Gospodarczego, gdzie krok po kroku obserwowali poszczególne etapy powstawania szklanek i kieliszków. Następnie  udali się do rodzinnej firmy "Jadwiga", gdzie tradycyjnie od wielu lat wykonuje się: grawerowanie, zdobienie i barwienie szkła.. Dzieci miały okazję podejrzeć jak w kilka sekund na jednolitej szklance pojawiają się  piękne listki i winogrona. Na pamiątkę otrzymały też imienne szklanki na herbatkę. Druga część wycieczki miała charakter bardziej praktyczny. Po domowym, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich obiedzie, uczniowie pokazali, że tworzenie artystycznych wyrobów im również nie jest obce. Z minuty na minutę powstawały niepowtarzalne świeczniki i świąteczne dekoracje. Była to wycieczka, z której oprócz wrażeń i emocji dzieci przywiozły całą górą wspaniałych pamiątek nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich.
                                                                                                                            D. Wójcik