Świąteczne Kolędowanie

Dźwięki pięknych polskich kolęd już po raz trzynasty rozbrzmiewały w murach naszej szkoły za sprawą niezwykłego koncertu – Wieczoru Kolęd, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości odbywających się w naszej Jedynce.
12 grudnia korytarze zapłonęły światłem kolorowych lampek, a w pięknie oświetlonej i udekorowanej sali licznie zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice i dziadkowie. Koncert rozpoczął się występem trzecioklasistów, którzy znakomicie zaprezentowali się w  zabawnych, a jednocześnie wzruszających Jasełkach. Do tego wyjątkowego występu dzieci przygotowywały wychowawczynie Eliza Lańska oraz Edyta Krzemińska.
W dalszej części świątecznego spotkania wykonanie popularnych polskich kolęd przeplatały recytacje tekstów o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowane przez Annę Skolimowską wspólnie z uczniami klasy 8 b.
Po koncercie goście mogli poczęstować się pysznym bigosem, przygotowanym przez panie pracujące w naszej kuchni, a także zakupić ciasto i ozdoby świąteczne na kiermaszu.
Koncert zorganizowała pomysłodawczyni Anna Skolimowska, natomiast w przygotowanie słodkiego kiermaszu zaangażowały się Beata Wolczyk, Anna Roguska, Anna Kulhawczuk, Barbara Misiejuk, Kamila Korneluk, Elżbieta Kuczyńska, Wanda Moroszczuk, Iwona Steciuk. Kiermasz ozdób przygotowały nauczycielki wraz z dziećmi uczęszczającymi na świetlice.
W dekorowaniu sali pomagała Edyta Drobysz, natomiast o oświetlenie i nagłośnienie koncertu zadbał Piotr Skolimowski.

KK

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi