Teatr zamiast Bryk.pl

Bryk.pl to popularna strona internetowa z bazą edukacyjną, z której od czasu do czasu ściąga każdy uczeń, odrabiając pracę domową.

Wirtualny Bryk.pl nie musi być jedyną ściągą. Może nią być także obejrzane z uwagą widowisko teatralne, które podobnie jak czytanie książek dostarcza emocjonalnych wrażeń. Zgadza się z tym grupa naszych ósmoklasistów, którzy już są przygotowani z „ANTYGONY” – lektury omawianej w klasie pierwszej szkoły średniej. Skąd ta nadgorliwość? Otóż 6 lutego pojechali oni do Siedlec, gdzie na deskach sceny CKiS obejrzeli antyczną tragedię Sofoklesa, „Antygona” w wykonaniu aktorów TEATRU ES. Przekaz sztuki jest współczesny. Potoczna mowa i nowoczesna stylizacja kostiumów  pozwala na większe zrozumienie trudnego, poetyckiego tekstu. Całość widowiska jest oprawiona przejmującą muzyką i musicalowymi piosenkami. Zatem drodzy uczniowie czas na zmianę kierunku z Bryk.pl na czytanie lektur i bywanie w teatrze.

Po spektaklu nakarmieni duchem, a jednak głodni w dosłownym znaczeniu tego słowa, uczestnicy wycieczki udali się do galerii handlowej na obiad i zakupy. Resztę czasu aktywnie spędzili na świeżym powietrzu. Tą porą roku koniecznie muszą być łyżwy. Sam Z. Bródka, zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, byłby zdumiony umiejętnościami łyżwiarskimi naszej młodzieży, która z gracją i finezją zawładnęła lodowiskiem. Po mistrzowskich wyczynach nienaruszeni fizycznie, za to poruszeni doznaniami, bezpiecznie wróciliśmy do Terespola. Organizacji wyjazdu i opieki nad uczniami z radością podjęły się Panie: Ewa B. i Małgorzata B.

EB

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi