• Dzień Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu

   • 23.02.2020 18:20
   • „Ogólnopolski DBI 2020 odbył się 11 lutego 2020 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

     W tym roku Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu po raz piąty wziął udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.
     Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.
    W szkole podstawowej przeprowadzono lekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomniano o tym, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
    Uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kurs metodą e-learning „Misja: Bezpieczny Internet” mający na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.
    Zorganizowaliśmy konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.
     Najlepsze prace zostały zaprezentowane na gazetce propagującej "Dzień Bezpiecznego Internetu" i tegoroczne hasło „Działajmy razem!”.
    Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym.

    Małgorzata Kamińska


     
   • Wróć do listy artykułów