• 24.02.2021 19:43
      • W tym roku Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu po raz szósty wzięła udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.

Przypomniano uczniom, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kurs metodą e-learning „Misja: Bezpieczny Internet” mający na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.

Zorganizowano konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym.

Małgorzata Kamińska