• Odkrywamy i przygotowujemy potrawy naszego regionu

• 04.10.2021 13:46
      • W środę, 29 października 2021r. Odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne dla klas trzecich. Organizatorką imprezy była pani Małgorzata Tańczuk – Danieluk. Warsztaty poprowadziły Panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, znane w województwie lubelskim z licznych sukcesów kulinarnych oraz zamiłowania do krzewienia kultury regionalnej. Dzieci, uczestniczące w imprezie, przygotowały potrawę tatarską "Cybulniki", wpisaną na Listę Produktów Tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz regionalne pączki "Rogacze".

Gdy potrawy były już gotowe, przyszedł czas na wspólną degustację. Zdaniem dzieci potrawy były wyśmienite!
        Uczestnicy warsztatów miło spędzili popołudnie! Rodzice nie kryli zadowolenia