• Wyjątkowy gość - Luiza Złotkowska

• 23.09.2022 19:49
      •

W środę 20 września 2022 r. w naszej szkole mieliśmy okazję gościć niezwykłą osobę Luizę Złotkowską.  Jest to  medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim.  W czasie spotkania z uczniami klas IV-VIII opowiedziała, jaka była droga jej kariery. Podkreśliła, że początki nie były łatwe. Treningi wymagały wysiłku i poświęcenia. Nie obeszło się też bez kontuzji. Najważniejsze jednak było to, by nie poddawać się przeciwnościom losu. Wytrwałość i ciężka praca opłaciły się -  została brązową medalistką Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver  oraz srebrną medalistką igrzysk w Soczi.  Pani Luiza Złotkowska pokazała pełne emocji filmy z najważniejszych wydarzeń sportowych, można było również zobaczyć  z bliska jej medale, a także łyżwy do szybkiej jazdy. Nasi uczniowie chętnie uwieczniali chwilę spotkania, robiąc zdjęcia z medalistką. Na pamiątkę  zyskali też autografy.
        Pani Luiza Złotkowska przyjechała do Terespola dzięki inicjatywie  miejskiego Klubu Olimpijczyka, który chciał uświetnić w ten sposób 30. Powiatowe Biegi Uliczne im. Wincentego Kozłowskiego, nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń terespolskiej młodzieży.