• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

23.11.2023 14:13

20 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach o tej tematyce. Poprzez film edukacyjny, pogadankę, zabawy, quiz oraz zagadki, panie wychowawczynie starały się uświadomić dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. W szkole widoczny był kolor niebieski jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.  Dziękuję wszystkim za udział w tym ważnym dniu.

Wychowawcy klas I-III

• MALI KUCHARZE! DO DZIEŁA!

20.11.2023 15:26

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnikami imprezy byli rodzice i dzieci z klasy IIb.

Zajęcia przeprowadziły Panie z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. Tym razem uczniowie przygotowali tradycyjną potrawę naszego regionu o nazwie "jeczpoczmaki" oraz smaczną przekąskę- "fałszywe kasztany". Dzieci wykazały się niezwykłą zręcznością, nadając potrawom idealny kształt. Przygotowane dania zachwycały wspaniałym wyglądem i smakiem. Uczniowie i rodzice byli jak zwykle bardzo zadowoleni, nie kryjąc aprobaty i uznania dla idei warsztatów.

19.11.2023 19:56

Empatia i szacunek do zwierząt wpływa bezpośrednio  na rozwój  emocjonalny dziecka.

Dlatego cieszymy się bardzo, że uczniowie  naszej szkoły  wzięli udział w akcji zbierania karmy podopiecznym  fundacji „Kocie Anioły”, która zajmuje się opieką i leczeniem bezdomnych kotków.
      Zima zbliża się wielkimi krokami, jest zimno. Pamiętajmy o zwierzętach, trudno im jest zdobyć pokarm, więc  wystawmy miseczkę z pożywieniem, postawmy budkę, żeby mogły się schować przed zimnem lub otwórzmy okienko w piwnicy. Okażmy swoje wielkie serduszko  i zadbajmy o zwierzątka.
      W imieniu Samorządu Uczniowskiego klas-III  dziękujemy serdecznie za pomoc  i prosimy o opiekę nad bezdomnym zwierzątkami.

15.11.2023 21:57
      Święto Edukacji Narodowej, potocznie zwane Dniem Nauczyciela, obchodziliśmy w naszej szkole w piątek 13 października.

Tego dnia odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie klasy 7B pod kierunkiem wychowawczyni p. Bogumiły Tymoszuk oraz nauczycielki języka polskiego p. Anny Skolimowskiej w sposób szczególny podziękowali swoim Pedagogom za poświęcenie i serce okazywane każdego dnia. W swoim krótkim przedstawieniu ukazali, jak ważny, a zarazem trudny, jest zawód nauczyciela, a także dowiedli, że szkoła to miejsce szczególne dla wszystkich. Do życzeń śpiewająco dołączył się chór pod przewodnictwem p. Tomasza Jezuita. Nie zabrakło również kwiatów i słów wdzięczności od zaproszonych gości, skierowanych do Grona Pedagogicznego. Na zakończenie zostały wręczone nagrody wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracyjnym i obsłudze.
      Hasłem przewodnim tej uroczystości były słowa: „Trzeba mieć wielkie serce, by kształcić młodych ludzi…” i właśnie za to wielkie serce dziękujemy Naszym Drogim Nauczycielom.

AS

• ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

15.11.2023 16:36

Po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole 105 rocznicę odzyskania niepodległości.

13 listopada 2023 r. uczniowie z klasy 4C z wraz z chórem ,,Corda-vox”  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny na tle przepięknej dekoracji.

Dla ,,czwartaków” było to ogromne przeżycie – pierwszy występ dla całej szkoły.
      Elżbieta Kuczyńska