• Konkurs recytatorski - Moja pierwsza rymowanka

• 30.05.2023 22:05
      • 29 maja w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski “Moja pierwsza rymowanka” skierowany do dzieci 5 i 6 letnich. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnienie kultury żywego słowa oraz budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą.  Do konkursu przystąpiła dziesiątka dzieci, dwoje 5- letnich oraz ośmioro 6-letnich. Podczas prezentacji wybranych utworów usłyszeć mogliśmy wiersze Jana Brzechwy oraz stare polskie rymowanki. Mali artyści pięknie nauczyli się swoich wierszy na pamięć, wyrecytowały je bezbłędnie wcielają się również w role swoich bohaterów.

• Dzieci obserwowało i oceniało jury w składzie: pani dyrektor Edyta Krzemińska, szkolny logopeda pani Dorota Wójcik oraz pani Ilona Białowąs. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

K. Nowacka

D. Wójcik