• Przedszkolaki witają - Panią Wiosnę

25.03.2024 19:11
      ,, Wiosna, wiosna już tuż tuż. Płaszcz słomiany spada z róż. Pączki ma już każdy krzak - to jest wiosny pierwszy znak."
    • Maluchy świętują nadejście wiosny

23.03.2024 13:06

„Maszeruje wiosna…” wyśpiewywały maluchy z naszego przedszkola, które podobnie, jak starsi koledzy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.
      W grupie Krasnali, Jagódek, Jeżyków oraz Pszczółek odbyły się różne zajęcia dotyczące nadejścia wiosny. Maluchy mówiły o oznakach wiosny oraz tradycjach związanych z topieniem Marzanny, bardzo popularnych przed laty.
      Najważniejszym punktem powitania wiosny był wspólny przemarsz przedszkolaków w pobliże torów kolejowych, gdzie pozostawiona została kukła Marzanny – pociąg odwiezie symbol odchodzącej zimy pociągiem nad morze.
      Krasnale przygotowały kolorowe wstążki, którymi ubarwiały orszak, zaś Jagódki przygrywały grzechotkami. Rozbrzmiewała wesoła muzyka – oczywiście wszystkie maluchy śpiewały piosenki o wiośnie.
      Przedszkolaki pożegnały Marzannę i w radosnych nastrojach powróciły do przedszkola przekonane, że cieplutkie wiosenne słoneczko już na stale będzie ogrzewało ich plac zabaw.

• Rozstrzygnięcie konkursu - Przedszkolna Pisanka

20.03.2024 18:28

W środę 20 marca w grupach młodszych został rozstrzygnięty konkurs,, Przedszkolna pisanka". Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także ich rodzinom za udział i zaangażowanie. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Wszystkie prace można podziwiać w holu przedszkola.
      K. Karmasz

• Zima w wierszu i piosence w 5 i 6 latkach

03.03.2024 20:16
      Dnia 28.02.2024 r. dzieci z grup Biedronek, Stokrotek, Skowronków i Sówek wzieły udział w konkursie międzygrupowym "Zima w wierszu i piosence". Każda z grup zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę, za co otrzymały dyplom i słodkości. Serdecznie gratulujemy.
    • Jagódki i Pszczółki świętują Dzień Babci i Dziadka

02.02.2024 13:22

Maluchy z grup Pszczółek oraz Jagódek gościły swoich ukochanych dziadków we wtorek 23 stycznia. Z tej okazji przedszkolaki wystąpiły przed licznie zgormadzonymi babciami i dziadkami recytując wierszyki oraz śpiewając piosenki. Maluchy zaprosiły dziadków także do wspólnego tańca, a następnie obdarowały własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Życzenia dziadkom złożyła również wice -dyrektor szkoły Edyta Krzemińska, która serdecznie powitała wszystkich na tym wyjatkowym spotkaniu.
      Wiele radości zarówno dziadkom, jak i wnuczętom sprawił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, a także możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.
      Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały wychowawczynie grup: Joanna Patrejko, Kamila Korneluk, Katarzyna Karmasz oraz Marzena Butrym.