• Świętujemy Dzień Pizzy

• 11.02.2022 20:44
      • 9 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pizzy – wyjątkowo apetyczne święto. Z tej okazji nasze maluchy wybrały się w podróż do Włoch – kraju, gdzie narodziło się to danie. Przedszkolaki obejrzały prezentacje pokazujące najpiękniejsze zabytki Włoch, ale także znakomicie bawiły się ucząc włoskich słówek. Przez cały dzień rozbrzmiewały także włoskie piosenki, które bardzo spodobały się zwłaszcza grupie czterolatków.

Dzieci wspólnie z wychowawczyniami przygotowywały ciasto do pizzy, dodawały też dodatki, które lubią. Dzień ten najmłodsze grupy przedszkolaków zakończyły zjedzeniem pizzy, którą przywiózł p. Mateusz z pizzerii Palermo, którego czterolatki obdarowały pięknymi laurkami.

To był wyjątkowo wesoły i pyszny dzień.

KK