• Mali przyjaciele alpak

• 13.06.2022 18:15
      • W poniedziałek 13 czerwca czterolatki z naszego przedszkola wyruszyły na kolejną już wycieczkę – tym razem odwiedziły „Alpakaland” w Ogrodnikach.
        Pobyt w tym wyjątkowym miejscu maluchy rozpoczęły od zabaw na bardzo rozbudowanym i urozmaiconym placu zabaw. Dzieci skakały na trampolinach, zjeżdżały na mini tyrolce, pokonywały tory przeszkód czy bawiły się w piaskownicy. Maluchy mogły poza tym układać klocki, ale także odpoczywać na hamakach oraz huśtawkach. Nasze czterolatki znakomicie odnalazły się w tym dziecięcym raju, niestrudzenie zaliczając kolejne atrakcje, a w między czasie urządzając piknik na trawie.
        Główną atrakcją było oczywiście głaskanie oraz karmienie alpak, które bardzo radośnie reagowały na zachwycone nimi dzieciaki. Czterolatki miały okazję przebywać z alpakami zarówno w ogrodzonej przestrzeni, jak i później na placu, na który alpaki zostały wypuszczone przez ich właścicielkę.
        Wiele radości sprawiło maluszkom także karmienie świnek morskich, czy owieczek, które zdecydowanie polubiły nasze przedszkolaki.
        Pobyt w „Alpakalndzie” zakończył się obiadem – czterolatki z apetytem zajadały kiełbaski z ogniska. Maluchy wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale pełne wrażeń i niezwykle zadowolone z wycieczki, którą zorganizowały wychowawczynie – Kamila Korneluk, Marzenka Grygorowicz oraz Ilona Białowąs, zaś w opiece pomagały panie Ela i Magda oraz mamy naszych przedszkolaków.

KK