Przedszkolaki świętują Narodowe Święto Niepodległości

10.11.2021 18:51

10 listopada nasze przedszkolaki rozpoczęły uroczyste świętowanie Odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Z tej okazji maluchy przyszły elegancko ubrane, a w ich strojach naturalnie przeważały barwy biało-czerwone.

W każdej grupie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci ze swoimi wychowawczyniami rozmawiały o Polsce – pięknych i wartych zobaczenia miejscach, kulturze oraz tradycjach, a także patriotyzmie.

Następnie trzylatki oraz czterolatki zgromadziły się w jednej sali, aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy. Dzieci pięknie śpiewały machając jednocześnie flagami, dzięki czemu w naszym przedszkolu zrobiło się nastrojowo i bardzo uroczyście.

Bajkowa kraina w przedszkolu

07.11.2021 16:57

W piątek 5 listopada nasze przedszkole przeobraziło się w prawdziwą bajkową krainę. Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek trzylatki oraz czterolatki przebrały się w postaci z najróżniejszych bajek – w przedszkolu pojawił się m.in. Czerwony Kapturek, Kopciuszek, księżniczki czy też strażak Sam i Superman. Także panie wychowawczynie w tym wyjątkowym dniu dołączyły do zabawy i zaskoczyły zarówno dzieci, jak i ich rodziców pięknymi strojami.

Obchody rozpoczęły się od opowiedzenia bajki o Czerwonym Kapturku i tańcach do piosenki „Witamy w naszej bajce”, a także łapania mydlanych baniek wylatujących z berła królowej. Następnie nasze przedszkolaki wzięły udział w wielu bajkowych konkursach: odgadywały zapachy zamknięte w słoiczkach, przechodziły przez zaczarowany tunel czy oddzielały makaron od kaszy.

Wiele radości sprawił dzieciom bajkowy pociąg, który przemierzał korytarze przedszkola oraz słodka cukierkowa niespodzianka dla każdego przedszkolaka. Na zakończenie tej bajkowej przygody maluchy obejrzały jedną wybraną przez siebie bajkę.

Bajkowy dzień był bardzo wesoły i kolorowy za sprawą pięknych strojów, jakie w tym dniu założyły nasze przedszkolaki. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie swoich pociech.

Słodka wizyta

04.11.2021 20:37

W środę 3 listopada gościliśmy w małym przedszkolu wyjątkowego gościa – odwiedziła nas babcia Zuzi z grupy czterolatków, która opowiedziała nam o pracy pszczelarza. Pani Jadzia Prokopiuk zachwyciła nasze maluchy niesamowitymi rekwizytami, które przyniosła ze sobą. Opowiedziała dzieciom zarówno o swojej pracy, jak również o życiu pszczół i ich zwyczajach. Pokazała czterolatkom oraz pięciolatkom jak zdejmuje miód z plastrów, jakich przyrządów używa, kiedy pszczoły zaczynają mocno dokuczać. Maluchy mogły także zobaczyć, co powstaje z pszczelej pracy oraz spróbować pysznego miodu.

Wiele radości dzieciom sprawiło przymierzanie stroju pszczelarza i dotykanie rekwizytów przyniesionych przez panią Jadzie. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zrobiły ze swoim gościem pamiątkowe zdjęcia.

Bardzo dziękujemy babci naszej Zuzi za odwiedzenie naszego przedszkola i niezwykle ciekawe zajęcia.

Foto dzień u czterolatków

30.10.2021 16:24

W ramach edukacji z doradztwa zawodowego nasze czterolatki rozmawiały o pracy fotografa – oglądały zarówno zdjęcia i ilustracje, jak również miały okazję przyjrzeć się aparatom tym współczesnym i tym, które używane były przed co najmniej dwudziestu laty. Czterolatkom wiele radości sprawiło wykonanie własnych aparatów fotograficznych z pudełek papierowych. Atrakcją dnia poświęconego fotografom była sesja zdjęciowa – mini fotobudka. Maluchy znakomicie bawiły się przebierając, a następnie pozując do zdjęć. Fotograficzny dzień zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk oraz Marzenka Grygorowicz.

Dzień Kundelka

02.11.2021 16:21

W poniedziałek 25 października świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Kundelka. Obchody tego nietypowego święta trzylatki z grupy pani Ilonki Szczepańskiej-Huk rozpoczęły już tydzień wcześniej mówiąc o opiece nad pieskiem, którą maluchy kontynuowały przez cały tydzień. Dzieci przygotowały piękną budę, w której zamieszkał mały zabawkowy piesek, o którego trzylatki bardzo się troszczyły.

W Dniu Kundelka zarówno trzylatki, jak i czterolatki oglądały albumy i zdjęcia z psami, rozmawiały o obowiązkach oraz radościach związanych z posiadaniem psów. Maluchy z radością kolorowały obrazki przedstawiające pieski i brały udział w zabawach ruchowych, naśladując swoich czworonożnych przyjaciół.

Pani Ilona swoim maluchom przygotowała piękną kolorową makietę z wizerunkiem postaci z Psiego Patrolu, z którymi trzylatki z ochotą się fotografowały.

To był bardzo wesoły i kolorowy dzień, a jednocześnie bogaty w treści edukacyjno-wychowawcze.