• Mamy Finalistkę konkursu kuratoryjnego z języka rosyjskiego!

• 21.02.2020 08:38
      • Miło nam podzielić się informacją, że nasza uczennica stanęła na podium w konkursie wiedzy organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Finalistą konkursu z języka rosyjskiego została Krysia Goroszko z 8c.

Jest jedną z 15. najlepszych uczniów na całe województwo lubelskie.

Zanim uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, musieli przejeść etap szkolny i rejonowy. Zadania z jakimi musieli mierzyć się uczniowie na konkursach kuratoryjnych znacznie wybiegają poza ramy szkolne ich etapu edukacyjnego.

Zdobycie tytułu finalisty konkursu kuratoryjnego:

•          gwarantuje otrzymanie z danych zajęć edukacyjnych celującą ocenę klasyfikacyjną

•          zwalnia ucznia z części egzaminu ósmoklasisty – języka nowożytnego

•          uprawnia do uzyskania z egzaminu ósmoklasisty z języka nowożytnego najwyższego wyniku,

•          gwarantuje przyjęcie do wybranej szkoły niezależnie od kryteriów naboru.

W zdobycie tego sukcesu włożyła bardzo dużo pracy zarówno uczennica, jak i jej nauczycielka Elżbieta Kuczko.

Serdeczne gratulacje!