• IX SZKOLNE DYKTANDO

• 24.02.2020 19:45
      •          Dzień 21 lutego został ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Ma on w założeniach dopomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego. To świetna okazja do tego, żeby propagować piękną i poprawną polszczyznę.

Z tej okazji zostało przygotowane, przez panie Barbarę Wegierę i Annę Klim, szkolne dyktando. Udział w nim wzięło 26 uczniów z klas VI, VII i VIII. Mieli oni okazję, już po raz dziewiąty,  sprawdzić swoje umiejętności językowe. Pisali ze słuchu czytany tekst, dotyczący ekologii i ochrony środowiska.

Mistrzami ortografii zostali:

I miejsce ex aequo : Agnieszka Terpiłowska i Oliwia Tymon z kl. VII b

II miejsce : Patrycja Palak z kl. VII a

III miejsce Paweł Rafalski z kl. VI b

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz 6 z języka polskiego.

Dziękujemy wszystkim  przybyłym uczniom za udział w obchodach tego święta.

Zapraszamy zainteresowanych na jubileuszowe X Szkolne Dyktando za rok.

B.W i A.K.